Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha mákot főzök meg és a...

Ha mákot főzök meg és a levével együtt megeszem (Isteni az íze, nekem nagyon tetszik, meg alszom is tőle este) annak van káros hatása?

Figyelt kérdés

Ha van abba is hagyom,csak mert nemrég tudtam meg hogy régen a mákteát drognak használták.Most akkor ez hogy van?A mákból a tea készült vagy a gubóból?Ennek van így káros hatása? Lényegében megfőzöm és a vizével együtt megeszem mert szerintem isteni jó a leve is.


22/F



2016. szept. 17. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az az érzésem, hogy van.
2016. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Leállok vele...Csak olyan finom!
2016. szept. 17. 15:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A mákból nyerik az ópiumot, vigyázz vele!

Régi magyar neve mákony volt. Le kellene szoknod róla, mielőtt baj lesz!

2016. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi
2016. szept. 17. 16:25
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Tudtommal nagyon egészséges a mák. Többek között csontritkulásra is kiváló. A zöld mákból nyerik azt a bizonyos káros hatóanyagot. Az érett kék mákból nyugodtan ehetsz naponta amennyit a gyomrod bír.
2016. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Magától a máktól nem lesz bajod, a levétől sem.Gondolj a mákos bejglire.Ott tejben főzzük a mákot és azzal töltjük, mégsem lesz bajunk.Viszont a mák meghajthat.Nekem is megy néha tőle a hasam.A mákteát gubóból csinálták.opiátot tartalmaz.Sok káros hatással, akár örökre bealhatsz tőle.És hasi görcsöd is lehet.
2016. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A mákban is van egy icipici drog, nem érzed, de kimutatható, de a zöme a gubójában leledzik. Nyugodtan ihatod, nekem az egyik fő kálciumforrásom s ezzel azért elég sok ember így volt a világtörténelem folyamán, főleg máktermő vidékeken. Rengeteg mákos süti van.
2016. szept. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki ha rossz napja volt, hazamegy és megeszik egy bödön mákos tésztát, máris lenyugszik tőle :) Nyilván, te is érzed a hatását, de nem illegális meg veszélyes. A máktea elvonási tünetekre van heroinistáknál, konkrét drognak tudtommal nem számít, szerinted lehetne kapni akkor a sarki kisboltban?
2016. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A mák egészséges, szelént is tartalmaz, amot kevés étel. A magvakhoz hasonlítanám, én is szeretem az ízét, de inkább palacsintával(zabpehely)vagy muffinba szoktam enni
2016. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van.Csak le is darálom előtte jó alaposan a mákot és úgy főzöm hogy sárga lesz a leve,vagy sötétbarna.Az már elég keményen ki van főzve (kb 40perc).

Így sem lehet belőle baj?Mert oké az hogy a mákot nem tudja úgymond lebontani a szervezet ezért is látni néha avégtermékben egész mákszemeket.De ha le van darálva (nekem) jobban kijön az íze,de így sincs káros hatása?

2016. szept. 18. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!