Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintem refluxom van, mit...

Szerintem refluxom van, mit tegyek, hogy enyhítsem a tüneteket?

Figyelt kérdés
Néhány hete gombócot érzek a torkomban. Épp vizsgaidőszak volt, csak a stressz, majd elmúlik - gondoltam én. Már több, mint egy hónapja szenvedek vele, hol jobb, hol rosszabb, de csak nem akar elmúlni. Gyanakszom rá, hogy refluxom van, mert az utóbbi időben nem igazán figyeltem oda az étkezésre, zabáltam mindent összevissza, ész nélkül, olykor-olykor ég a gyomrom is - különösen ha bestresszelek a gombóctól a torkomban. Nem tudom, mikor jutok el ezzel orvoshoz, egyrészt mert nagyon kevés szabadidőm van mostanság, másrészt mert valószínűleg elég sokára kapok időpontot. Jó megoldás-e, ha addig is savlekötőt szedek, gyógyteákat iszom és odafigyelek az étkezésre? Vagy mivel tudnám kezelni itthon? 20/L
2017. febr. 13. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó, próbálkozás gyanánt, azonban!!! még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ne érdekeljen az egészséged, ami mindennél fontosabb!!!!!!!

Szóval vegyél ki szépen egy szabadnapot, látogasd meg a háziorvost, és kérj tőle beutalót.

Felesleges ezt húzni, csak te fizetsz rá.

2017. febr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nemhogy nem érdekel az egészségem, de folyton aggódom miatta, annyira, hogy az már beteges. Lelkileg sem vagyok oké teljesen, sokszor vannak pánikrohamaim, ezért gondoltam először arra, hogy csak lelki dolog...A dokim olyan, hogy totál nem érdekli kinek mi a baja, ír valamit, aztán csókolom. 2-3 hete elmentem hozzá ezzel a gombócérzéssel, mire ő elviccelte azzal, hogy 'biztos gombócot ettem'. Ha-ha.
2017. febr. 13. 23:40
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

A gombóc a torok alatt, nos ezt orvosnak még csak ne is említsd! Pszichiátriára irányítanak, ahol zömbit csinálnak belőled nyugtatókkal!

Ki kell masszírozni, és rögtön utána meg is könnyebbülsz!

Akinek folyton szorítja valami a torkát, az persze hogy idővel egyre idegesebb. A gasztrookos azért nem látja a gombócot, mert fedő takarja el! A gombóc tartalma jelenleg semmilyen orvosi eszközzel, műszerrel nem mutatható ki, ezért a köztudatban úgy terjedt el, hogy az pszichés betegség! Mert aki még nem érzett ilyent, annak nem is lehet elmagyarázni úgy hogy azt meg is értse!

Ha gondolod privátban mindent elmagyarázok részletesen!

2017. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amig nincs mas megoldas addig jok a savlekotok.Esetleg probald ki az akacvirag teat.Meg,ha nagyon lapos parnan fekszel csereld le egy nagyobbra,h a gyomorsav ne tudjon eljutni a torkodig.
2017. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Refluxra nem jellemző. hogy gombócot okozna, inkább reggeli torokfájást, égő érzést a torokban, büfögést a gyomorégés mellett.

Vizsgáltasd ki magad, mert lehet a stressztől , de szervi elváltozások is okozhatják.

2017. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!