Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ekkora "divat" az...

Miért ekkora "divat" az orvosi szakma gyalázása?

Figyelt kérdés

Nemcsak arra gondolok, hogy itt gyik-en, esetleg más fórumokon azt ecsetelik, hogy az orvosi milyen könnyű egyetem, bezzeg a .... milyen nehéz, hanem más dolgokra is.

Ha éppen nincs műhibáról hír, akkor a bulvár elővesz egy 4-5 éves cikket, mintha friss lenne, csak hogy gyalázhassák az orvosokat. Laikusok eldöntik, hogy az orvos hibázott-e, majd műsorokba meghívják őket, persze kínosan ügyelve, hogy ilyenkor független orvosszakértő még véletlenül se legyen ott, csak a laikus érintett. Tudom, hogy sok műhiba van, meg sok felelőtlen, nemtörődöm orvos, de nagyon sok lelkiismeretes is van, csak velük nincs tele a sajtó. Ezért nem értem, mi értelme van ennek, hiszen ezzel a lelkiismeretes orvosoknak ártanak, akik a szakmájuk tényleg a hivatásuk és tényleg gyógyítani akarnak. Vagy mikor kendőt hagynak a betegben a műtét során.. mindenki az orvosra köpköd, de hol van a műtősnő felelőssége? Az ő feladata lenne megszámolni minden eszközt. Ez csak egy példa volt. Szerintem emiatt is egyre kevesebben választják az orvosi pályát, mert azt látja a felvételiző, hogy ő segíteni akar embereknek, de csak a fikázás megy. (Persze, ha tényleg akkorát hibázik, zárják ki a kamarából, tiltsák el...stb, de ezt független orvos szakértő mondja ki, ne laikusok pl bíró. Ahogy az orvos nem ért a joghoz, a bíró se a medicinához.)



2017. febr. 16. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekelnek a válaszok, egyébként teljesen egyetértek veled.
2017. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

Én igen ritkán járok orvoshoz, leginkább mást kísérek vagy valakinek receptet viszek, vagy kórházi látogatás, de amit így "kívülállóként" látok, hogy 99%-ban pl:

- nem kezdik a rendelést időben, eleve ott sincsenek akkor,

- 4-5 órákat rendelgetnek 8 helyett, azt is mások munkaidejében

- én még siető orvost nem láttam, nem rohanni vagy kapkodni kell, de az az irritáló slattyogás a papucsaikban a folyosókon, mikor tele a váró, szóval nem csipkedik magukat

- nem dobják ki a velük csak trécselni érkező nyugdíjasokat.

2017. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Erre azért reagálnék sorban:

1) Sok orvos -főleg háziorvos és az asszisztens- előbb ott van, mint a rendelés kezdete, mégis csúszik két órát a betegek behívása. Miért? Mert írogatja a recepteket, amikért csak jönnek a betegek. (Amire amúgy szükségük is van, ha olyan a betegségük.) Csinálják az adminisztrációt.

2) Hogyhogy 4-5 órákat 8 helyett? Meg mi az, hogy mások munkaidejében? Ha közalkalmazott, nem "rengelgethet" (itt egy nagyon-nagyon csúnya szót nyeltem le...) 4-5 órákat 8 helyett, mivel eleve nem 8 órás egy műszak, hanem 12. Ha ügyeletes, akkor 24 órázik. Ha magánrendelésre gondolsz, akkor már ne is haragudj, de semmi jelentősége, hogy hány nap és mennyit rendel, mert nem kap fizetést az államtól, vállalkozóként szíve joga eldönteni, hány nap és hány órát rendel. Ha keveset rendel, ő nem kap pénzt. De a közalkalmazottaknál ilyen nincs, jelenléti ívet is vezetnek, hogy mikor érkeztél, mikor távoztál. A mások munkaidejét még mindig nem értem.... Az az ő munkaideje. Van egy rendelési idő. Ha dolgozol, menj a szabadnapodon. Nem értem...

3) Nem láttál siető orvost... Mert gondolom egy 8-12 órás műtétet étlen-szomjan-pisit/kakit visszatartva, te Flashként repesztenél végig a kórházon, mi? :D Hagyjuk már.... Azt se fejted ki, hogy hány éves.. Azért egy 60 éves főorvos örül, ha slattyogva tud menni a műtőből a beteghez.

4) Úgy mondod, mintha a nyugdíjas nénikéket olyan könnyű lenne kidobni... Sose találkoztál még olyan emberrel, aki csak mondta és mondta és mondta és mondta? Azt nem mondhatja neki, hogy "elég, arra van az ajtó".

Végezetül: 99%? Mesélj még, kérlek! Pont ezt írtam. Ha volt is ilyen tapasztalatod, ez alapján minősítesz MINDEN orvost, oh pardon, "csak" a 99%-ukat. Ha civilben megismerkedsz egy orvossal mit csinálsz? Egyből lekoptatod, mert ez a véleményed az orvosokról, ami egyébként általánosítás. Erről szólt a kérdésem is, hogy pár rossz tapasztalatot ráhúznak minden orvosra. Csak egyet kívánok neked, de azt őszintén: menjen majd orvosi egyetemre a gyereked....

2017. febr. 16. 21:29
 4/4 Fizikakedvelő válasza:
Hagyd kérdező. Akinek nincsenek orvos rokonai,az nem látja át a szakma nehézséheit és csak igénytelen piszkálódásra futja. Az én édesapám ugyan nem emberorvos,hanem állatorvos,mégis tudom,hogy az orvososdi micsoda hivatás amihez nagyon komoly motiváció kell,ha rendesen akarod csinálni.
2019. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!