Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tavaly egyszer volt egy 2...

Tavaly egyszer volt egy 2 napos náthám, idén meg már 5-szörre vagyok nagyon beteg. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Semmit nem csinálok másképp, sőt többet fertőtlenítek, szedek vitaminokat stb.

Egyszerűen kezdek begolyózni ettől a sok betegségtől. Állandóan rosszul vagyok, mégha járok iskolába akkor is. Pedig amikor még nem vagyok nagyon rosszul titkolom is, ne nézzenek hülyének, mert már sokat gúnyolnak miatta.

Lehet köze hozzá, hogy a tesóm kollégista lett, eddig pedig csak itthon volt? Vagy ez az év egyszerűen ilyen?


2017. febr. 17. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én attól függően szoktam bármi betegséget elkapni, hogy milyen nyugodt és kiegyensúlyozott a lelkiállapotom. Ha leterhelt és kimerült vagyok lelkileg, akkor az immunrendszerem is padlón van és nem képes megbírkózni az ilyen bosszantó betegségekkel. De amióta kiegyensúlyozottan élek, sőt igyekszem is úgy élni, azóta egy cseppet sem érdekel ha például a tévében azt hallom hogy tombol az influenzia járvány és természetesen be sem szoktam oltatni magam az ellen. Persze az elő szokott fordulni nyugodt élet mellett is hogy például buszokon vagy vonatokon és más közösségi helyeken túl sok kilincset, fogantyút fogok meg és utána otthon kissé fáradtnak érzem magam. Ekkor lefekszek aludni vagy semmit tenni az ágyba, teljes nyugalomba és fél óra vagy netán egy óra múlva kutya bajom.

Ha meg valaki felidegesít akkor igyekszem jól kipihenni lelki fáradalmaim, mert különben a gyengébb immunrendszer miatt fogékonyabb lennék kisebb-nagyobb betegségeket elkapni.

Van igazság abban a mondásban hogy Nyugalom a hosszú élet titka.

Írtad hogy a tesód kollégista lett, ezért lehet hogy ez a változás is stresszt okozhatott. De mobilon 1-1 percre bármikor beszélhetsz vele, vagy e-mailben is tarthatod a kapcsolatot. Én az idős szüleimtől kerültem 45 km-re, de a mobilnak köszönhetően úgy fogták fel mint ha továbbra is a szomszéd szobából beszélnék. És így egy cseppet sem zavarta őket a távolság.

2017. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy a tesóm kollégista lett, hogy most is a fél épület hiányzik náluk betegség miatt. És ő is állandóan beteg, úgy jön haza.

Nem mondom, hogy az teljesen hülyeség amit írsz, mert a stressz gyengíti az immunrendszert.

Egyébként ilyen szinten nem hiszek benne és nagy valóság alspja sem lehet.

2017. febr. 17. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek az óvintézkedések csak arra jók, hogy aki alapból nagyon nehezen kapja el, az úgy is maradjon. Akinek gyengébb az immunrendszere, az meg csinálhat bármit, úgyis elkapja. Magyarán 80%-ban a genetikai dönt.
2017. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A szüleim viszont kikészítenek, azt hiszik megőrültem. A héten is lzasan, begyógyszerezve (láz és fájdalomcsillapító 3 óránként), energiaitallal suliztam, mert azt hinnék lógom.

Hiába csinálok bármit, én vagyok a szar.

December eleje óta kapom el egyiket a másik után.

Az öcsém annyit mond "rosszul can" babusgatják. Én meg lázasan mi az, hogy nem megyek iskolába. Már rengeteget fogytam, hogy kikeveredni nem tudok a betegségből. Ők meg belezsvarodtak a hiányzásba. Én meg ha beledöglöknis benegyek, de így sem hat.

2017. febr. 17. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!