Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Odaégett olajat tisztítottam...

Unic0rn kérdése:

Odaégett olajat tisztítottam és úgy érzem nem jön le a kezemről, ragad többszörös kézmosás után. A sejtek ugye újragenerálódnak, le fog jönni a szennyeződés? Mit használjak?

Figyelt kérdés

Serpenyőről odaégett olajat tisztítottam le és katasztrófa a mosogató. Nem is tudom, hogyan lett ilyen, hiszen csak egyyszer használtam az olajat de irtózatosan ragad és valószínűleg megy a kukába a serpenyő is és az evőeszközök is amik szintén ragadnak tőle. az olaj undoritó pacnikban jött le, mert még régebbről maradt ott viszont egyetem miatt nem akartam vesződni vele, hát kár volt.

Az egyik villát tisztítottam és érzem hogy ragad, pedig fémből van és a szivacs is ragad. mivel mosogatókesztyűt nem szoktam használni így a zsír rátapadt a kezeimre és többször is megmostam, mosogatószerrel, szappannal, de valahogy úgy érzem a makacs olaj még mindig rajta van. Nem szeretnék bőrrákot kapni miatta, viszont tudom, hogy az sem tesz jót a bőrömnek, ha még 100x megmosom, mert a védőbaktériumokat is lemosom vele...

Kerestem Google-be hasonló helyzeteket viszont egyet sem találtam, lehet csak én vagyok paranoiás, de utálok olajban sütni, nem egészséges. Sajnos viszont néhány ételt csak olajban tudok sütni, serpenyőben.

De ha valaki még is tudja, vagy volt már ilyen tapasztalata, akkor ez előbb utóbb le fog rólam jönni? az evőeszközök pótolhatóak de a bőrömnek nem akarok kárt okozni, ha van valami amit tehetek, hogy lejöjjön..



2017. febr. 19. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor a telítetlen olajok oxidálódni kezdenek, akkor egy ragacsos "gyanta" képződik, ami csak erős lúggal oldható fel szappanképződés mellett. Erre az egyszerű mosogatószer nem jó. Az ilyen hideg zsíroldó használatakor gumikesztyűben kell dolgozni és a szemre, bőrre, ruházatra is vigyázni kell. Legjobb, ha a sütőolajat használat után eldobja az ember és azonnal letisztítja az edényeket és az eszközöket.
2017. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, ezért veszek is gumikesztyűt... és továbbra is kerülöm az olajat :/

viszont erős lúgot a bőrömön nem ajánlott használni, le fog hámlani az a réteg a kezemről?

2017. febr. 19. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!