Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lassan 3 hónapja folyamatosan...

Lassan 3 hónapja folyamatosan beteg és náthás vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám munkájáből adódik sajnos, hogy elkapunk mindent.

Meg kezdek kikészülni.


2017. febr. 24. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mi anyukád munkája,de én pl. körzeti nővér vagyok és sem én, sem a családom nem beteg emiatt állandóan. Ha anyukád amikor hazamegy a munkából átöltözik,alaposan kezet mos,akkor nagy mértékben lecsökkenti annak a lehetőségét,hogy mindent "hazavigyen". Erre figyeljetek oda! Hány éves vagy? Lehet,hogy az immunrendszered még nem elég erős,vagy most valami miatt le van gyengülve és ezért vagy ennyit beteg. Az immunrendszer erősítésének alapja: a megfelelő táplálkozás - sok zöldség,gyümölcs, előflórás joghurt,kefír (ezeket minden nap enni kell) és vitaminok - elsősorban D vitamin és C vitamin. A D vitaminból ősszel, télen és kora tavasszal naponta leglább 2000 egységnyi, C vitamin pedig 1000 mg. De hiába szedsz C vitamin tablettát,ha mellette nem eszel zöldséget,gyümölcsöt,mert nem szívódik fel a tablettában lévő C vitamin anélkül!
2017. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Napközis tanár.
2017. febr. 24. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Amiket leírtam vedd komolyan és használd,edd őket!
2017. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Ősztől mindég beteg voltam. Minden féle vitamint szedtem, és csak újból és újból elkaptam a köhögéses, torokgyulladásos vírust. Ezüstkolloidot vettem, és azt fújtam az orromba, légcsőbe is próbáltam belélegezni, és a torkomra fújtam naponta 3x5 fújást. Ez gyógyított meg.
2017. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak idegileg elég kimerítő ez az állandó betegség.

Folyamatosan hazahoz valamit, csomó vita volt belőle, hogy figyeljen oda jobban, de hiába.

D vitamint még veszek. Egyébként mindent kipróbáltam az echinaceától kezdve a gyógyszerekig, de hiába. Egyébként nekem ez a forró italpor (coldrex) mindig segít, de az utóbbi időben túl sok paracetamolt szedtem be.

2017. febr. 26. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
A paracetamol tartalmú szereket jobb lenne elfelejteni,mert nagyon káros a májra,de főleg a vesére!
2017. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, de nem tudok mit csinálni.

Folyamatosan hoz haza valamit, már elegem van! Egy idegroncs leszek tőle komolyan. Próbáltam szépen mondani, hogy szedjen vakamit, többet fertőtlenítsen, de hiába. Bolondnak vagyok titulálva. Arról nem beszélve, hogy a suliban is rontok, mert betegen nem tudok annyit tanulni.

Kegyetlenül sokat beteg. Aztán meg elkapjuk. Egyedül téli szünetben voltunk kicsit jobban, mert nem volt gyerekek között. 3 éve mikor elkezdett ott dolgozni, akkor is ez volt, de egyáltalán nem ilyen durván. Akkor is én voltam a rossz, mert sokat hiányzok.

Az agyamra megy egy az egész.

2017. febr. 26. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Naponta egy mokkáskanál gyömbért reszelj le frissen, és tegyed meleg teába.
2017. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!