Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak, ha folyamatosan...

Mit csináljak, ha folyamatosan beteg vagyok? Hogy múlik el a láz?

Figyelt kérdés

Egész ősztől volt kisebb náthám, de kb. november vége óra folyamatosan beteg vagyok.

Főiskolára járok, a második féléves hiányzásaimat már kimerítettem.

Ez nem annyira vészes betegség, de ki vagyok tőle. 38 fokos "lázam" van, rosszközérzet, hasfájás, torokfájás. Influenzás elvileg már voltam január közepén, bár nem tudom. Vettem láz és fájdalomcsillapítót, de így is kínszenvedés a sulis nap. Figyelni nem igazán tudok, meg néha már kicsit félre is beszélek, mert érzem, hogy túlhajtottam magam.

A pihenést betartottam, de egyszerűen kibírhatatlan ez az egész. Panaszkodni sem akarok, már nem is merem mondani senkinek, mert nem hiszik el, hogy egyik betegségből ki másikba be.

Vitaminokat szedtem, most multivitamint csak, a c vitamin elfogyott. Sok gyümölcsöt fogyasztom, sportolok, de minden hiába. Anyukám kezdte a rosszul létet megint, erre elkaptam. Kisgyerekekkel foglalkozik. Eddig nem voltunk ennyire rohadt sokat betegek, mint az idei télen.

Azt hittem, hogy átesek ezen a hülye víruson egyszer, de elkapok egy majdnem ugyanolyat.

A barátnőim nem is betegek soha, hiába ülök mellettük órán. Itthon meg minimális odafigyelés sincs.

Annyira nagyon elegem van, hogy elmondhatatlan, ilyen betegen nem is vagyok önmagam.


2017. febr. 9. 01:23
 1/5 anonim ***** válasza:

1.) A C-vitamin fontos, azt vegyél ha elfogyott, ha beteg vagy, szedj akár napi 1000 mg-ot.

2.) Nem gondolod, hogy ezzel valami orvost meg kéne keresni? Azért ez nagyon durva.

Ha pedig iskolába jársz ilyen folyamatos láz mellett, azzal nagyon sokat árthatsz magadnak, ha nem pihened ki a betegséget, akkor szövődményei lehetnek!

2017. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit kellene csinálnom.

A lázcsillapítóval jól elvagyok, de nagyon érzem, hogy nem vagyok önmagam, nem tudok figyelni, nagyon álmodít is. Ez a sok energiaital, paracetamol már nagyon nem tesz jót, mellette keveset is eszem.

2017. febr. 9. 18:04
 3/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
D vitamint érdemes ősztől szisztematikusan szedni mindenkinek tavaszig, profi szer megelőzésre. Én már beállítottam emlékeztetőt, hogy október végén szóljon, hogy kezdjem el szedni, mert az évek során meggyőzően bizonyított. Idén is az összes rokon felváltva volt hetekig dögrováson többször visszaesve, simán elkaphattam volna tőlük bármit, de nem.
2017. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet érdemes megfogadnom a C vitamint. A C-vitamin úgy vettem észre, hogy segít meggyógyulni valamennyire, de megelőzni nem lehet.

Szedtem multivitamint, de abban nagyon kevés a D-viramin. Mondták az echinaceat is, de nekem nem igazán használt.

Egyébként én még mindig a higiéniában hiszek, ami itthon nincs meg egyáltalán. De basszus, anyát nem zavarja, ha egész évben taknyos, beteg. Szerintem az sem normális, hogy egy tanár ennyit beteg állandóan, tenni nem akar ellene. Pokollá teszi ez az állandó betegség az életem. Amikor bekerült oda dolgozni, azóta van ez.

Valamennyire elkerülhetetlen, de egy ovis sem beteg állandóan ősztől tavaszig és fertőz, nemhogy egy felnőtt nő.

2017. febr. 11. 19:47
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

A D vitamin még a tisztán D vitaminban is néha kevés. De nézd csak mit találtam Neked: [link]

Idézem az első mondatát: "Az influenza ellen nem a C-, hanem a D-vitamin véd."

Hozzáteszem, ettől még a C segít kilábalni belőle, ha nem védted volna magad megfelelően. Persze a higiénia is fontos, de megfigyelted, hogy van amikor nem kapod el, hiába a kitettség. Több tényező lehet a háttérben (akár lelki okok is), s a higiénia csak egy. Ezen a télen egyébként sok idáig egészséges ember volt kínzóan sokáig beteg.

2017. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!