Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészséges az anyajegy otthoni...

Egészséges az anyajegy otthoni eltávolítása?

Figyelt kérdés
Egy internetes oldalon olvastam 3 féle módszert, amivel otthon el lehet távolítani az anyajegyeket. Pl.: Egy vattát almaecetbe kell áztatni, rátenni az anyajegyre, majd leragasztani. 8 órán át fenn kell hagyni és ezt minden nap egyszer meg kell csinálni, amíg le nem esik.

2017. febr. 26. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottam ilyenről, nekem 4 darab kiálló anyajegyemet szedték le természetesen a sebészeten.


Légyszi olvass néhány információt arról, hogy az almaecet és a további ilyen eszementségek mekkora kockázatot jelentenek. Az eltávolításnak direkt az a lényege, hogy a tövével együtt kell eltávolítani, mert ha marad a bőrben, az elrákosodhat. Ezért a jobb helyeken csak babérlevél alakú kimetszéssel távolítanak el, olvass ennek utána. Plasztikai sebészek is csak vágnak, épp azért, mert kötelező elküldeni szövettanra, ezt is megtalálhatod több helyen is.

Ahhoz, hogy valaki leszedethesse az anyajegyeit a bőrgyógyásznak is indokoltnak kell tartania. Általában, ha nem veszélyes, nem ajánlják, nem is értem, hogy lehet ez szerinted ápolatlanság.

2018. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Arról ne is beszéljünk, hogy azt írod, hogy a lapos anyajegyekkel is ez a helyzet... Most képzeld el, hogy egy ilyen "bőrgyógyászhoz" került volna a barátom és a rákos anyajegyét csak leégeti, vagy isten tudja mit csinál vele. Kb. garantáltan szétszórta volna rögtön az áttéteket, főleg, hogy meg se tudták volna mondani, hogy maradt-e benne vagy sem.


"Törvény írja elő, hogy emberi bőrről (szervezetből) történt bármilyen eltávolítást követően szövettani leletet kell készíteni, amely egyértelműen és

hitelesen bizonyítja, hogy mit távolítottak el. Így elkerülhetők az olyan esetek, amikor egy orvos tévedésből már egy rosszindulatú daganatot távolít

el nem sebészi módon és így a páciens már csak az áttétek kialakulásakor figyel fel a betegségére."

2018. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Rákerestem, hogy anyajegy almaecet és nem meglepő módon egyetlen hivatalos forrás sem ajánlja, sőt, szót sem ejt róla. Az ilyen blikk meg további komolytalan helyeket nem veszi figyelmbe úgysem épeszű ember.
2018. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!