Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » AB+ vércsoporttal van értelme...

AB+ vércsoporttal van értelme vert adni?

Figyelt kérdés
AB+ vagyok, évente elmegyek vért adni mikor kijönnek az egyetemre, de nem tudom, hogy egyáltalán van-e értelme, elvégre az én vérem csak egy AB+os beteg kaphatja meg, belőlünk meg alig van pár % a lakosságban.
2017. márc. 10. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ami ritka,pont abból szokott hiány lenni...
2017. márc. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen egyetemre jársz ennyi ésszel?
2017. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig van ertelme adni, nem csak verpotlashoz kell a ver!
2017. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ritka vércsoportú vért ajánlott adni, igen. Mert hiába a 0-ás az "univerzáslis", mégiscsak az a legjobb, ami egyező. És igen, az AB+ ritka, ezért is kell adni, ha van rá módod. Ezen kívül valóban nem csak vérpótlásra használják, hanem többféle gyógyszer előállítására használják, illetve akár kutatási célokra is, ami később ma még gyógyíthatatlan betegségek ellenszerének megtalálását is eredményezheti. Szóval igen, van értelme.
2017. márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

@1, 2

Ritka, de mindenki adhat nekünk vért.

Magyarul az én vérem csak kevés ember kaphatja meg, de én kaphatok mindenkitől magyarul nagyobb az esélye hogy megromlik.


@3, 4 köszönöm, akkor továbbra is fogok alkalomadtán vért adni

2017. márc. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!