Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 78/42-es vérnyomással menjek...

78/42-es vérnyomással menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Pulzus 114.


17 éves lány vagyok.



2017. márc. 12. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de ne nagyon várj csodákat. Csinálnak vérvételt ha minden rendben akkor nem nagyon foglalkoznak vele. Viszont fontos kizárni, hogy pl. nincs nátriumhiányod. Plusz igyál sokat meg mozogj az segít.
2017. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. De gyorsan. Ez nagyon alacsony. A pulzusod nagyon magas. Mi történt?
2017. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Semmi nem történt, egy ideje már alacsony, de általában ilyen 80/55 környékén van. Ma viszont nagyon megijesztett a 42-es diasztolé. Kávét inni meg nem merek, mert a pulzusom van, hogy 130 körül van nyugalmi állapotban. De egyébként teljesen egészségesnek érzem magam, nincs semmi tünetem.
2017. márc. 12. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi tüneted, akkor lehet, hogy rossz a mérő. Ha ilyen alacsony, akkor az fejfájás, hányinger, megnövekedett alvásigény, szédülés, ájulással jár.
2017. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem csak egy vérnyomásmerővel mértem meg, felkarossal is hasonló volt az eredmény. De tényleg nincs semmilyen tünetem, maximum a fáradtság, de az meg inkább a suli miatt van.
2017. márc. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!