Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet vegán életmód...

Piriiiii kérdése:

Hogyan lehet vegán életmód mellett hízni?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem egy kedves barátomról. Férfi, és nagyon zavarja a teste, véleményem szerint komoly testkép zavara is van. Vegán életmódot folytat. Ilyen feltétel mellett hogyan szedhetne magára egy kis pluszt?
2017. márc. 23. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Én most állok át vegánra vegetáriánusok, és szerintem több féle képpen is meg lehet oldani ezt a problémát. Elsősorban lenne egy kérdésem: zsírt, vagy izmot szeretne építeni az ismerődös? Mert az izomépítés egy kicsit "könnyebb" (szerintem!!!), mint a hízás, mivel ezt edzéssel lehet elérni. Viszont a zsír szerzéshez nagyon sokat kell ennie. Az aerob edzések nagyon erősítenek! Hízlaló ételek pedig megtalálható a boltok polcain a chipses sorban is, és ezekből vannak vegánok is! A pringles chipsből pl van vegán, de a manner nápolyiból is van növényi eredetű opció.
2017. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegetáriánusról*
2017. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 az edzés önmagában kevés az izomépítéshez, komoly mennyiségű proteint kell naponta enni (kb 2gramm/testsúlykilogramm, ennél kevesebbet fogyasztva nem sok látszata lesz az egésznek). Ehhez az állati eredetű fehérje a legjobb, de ma már van vegánoknak is növényi fehérjepor. Szerintem se izmot építeni, se hízni nem könnyű vegánként, de talán az izomépítés egy fokkal könnyebb.
2017. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
17 éves lány vagyok, 5 éve vegán. Nem eszek fehérjeport, étrendkiegészítőket, versenyszerűen sportolok, triatlonozok, 3 éve boxoltam is, jelenleg az erőemelés érdekel. A havi +1.5kg izom megvan, ennél több nőknél nem is nagyon lehetséges természetesen. A hízáshoz kalóriatöbblet szükséges. Egy átlag férfi kalóriaigénye 2000-2500 kalória, aktivitástól függően. Napi +500 kalóriával egészséges ütemben tud hízni az átlag ember. Van akinek ennél több kell, de kérdés, hogy az illető mennyit, milyen gyorsan akar hízni. Ki kell tapasztalni, kinek mi jön be.
2017. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laci_11 válasza:

Az hogy valaki vegán, nem jelenti azt, hogy egészséges táplálkozást folytat.

A fehérjének nem sok köze van az izomépítéshez.

A gyümölcs, zöldségekben minden benne van, pont a megfelelő arányban, amire szüksége van a szervezetnek.

2 éve vagyok vegán és kemény fizikai munka mellett nem hogy nem lettem gyengébb, hanem erősebb, kitartóbb.

2019. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!