Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mélyvénás trombózis után sport?

Mélyvénás trombózis után sport?

Figyelt kérdés

Ez év februárjában volt egy mélyvénás trombózis a jobb lábszáramban. Azóta Marfarint szedek és gumi harisnyát hordok.

Mindennap sétálok, biciklizek.

Viszont mivel még csak 20 éves vagyok és egész életemben sportoltam ezért szeretnék újra futni, görkorcsolyázni, röplabdázni, edzőterembe járni.

A kérdésem pedig az, hogy ezeket mennyi idő elteltével tehetem meg.

A válaszokat előre is köszönöm. 20/lány


2017. ápr. 10. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Míg kifejezetten preferált sport nincs trombózis esetére, addig akadnak szép számmal olyanok, melyeket ajánlatos elkerülni (pl.: a sakkozás mozgásszegénysége is veszélyes lehet). Professzor dr. Blaskó György főorvos egyértelműen fogalmaz: „Ha valaki a trombózis után szeretne sportolni, akkor kerülje a versenysportokat, mivel azok nagyon megterhelőek a szervezetre. A test-test elleni mozgásformák is kiesnek, így a boksz, birkózás, illetve az akciódús küzdősportok mindegyike. Ezen kívül mindenképpen kerülni kell a hirtelen, nagy erőkifejtést igénylő sportokat, mint amilyen például a súlyemelés. A balesetveszélyes technikai sportok (autó-, motorverseny, motocross, stb.) kerülendők.”
2017. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mozgás jót tesz, de azért azt is érdemes tudni, hogy mikor jelez a test, hogy álljunk le, mik azok a tünetek, amikre a trombózis utáni sport közben fokozottan figyelni kell? „Ha sport közben mellkasi fájdalma, nehézlégzése jelentkezne, forduljon orvoshoz és vegye komolyan a tüneteket, mert kisebb tüdőembóliát is jelenhetnek. Vegye komolyan a lábdagadás és lábszár húzódásának érzését is, mert induló trombózist rejthetnek a tünetek, forduljon orvoshoz.
2017. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem azt javasolták, várjam meg a 3 hónapot trombózis után. Akkor volt kontroll és onnantól már engedte a doki. Addigra megvolt a hematológia meg amit kért, így ahhoz is lehet igazítani ha esetleg szükséges.

Az első három hónapban inkább csak séta és biciklizés.

Utána fokozatosan vissza lehet térni gyakorlatilag bármire, de a versenyzős szint már nem ajánlott.

2017. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Annyi lemaradt hogy decemberben volt a bal lábamban a trombózis és 26 éves lány vagyok.
2017. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!