Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves fiú vagyok,164 cm és...

18 éves fiú vagyok,164 cm és 69 kg. Sokszor érzem úgy, hogy nem ártana pár kilót leadnom. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Sajnos mondhatni nagy a mellem,és nem tudom,hogy ez miért van..Ezért gondoltam arra,hogy valszeg azok a kilók a hibásak amelyek rajtam vannak.Mit gondoltok? Ha mondjuk 10-15 kilót leadnák mennyire javulna a helyzetem?

2017. márc. 19. 15:44
 1/6 anonim válasza:
Ha nagyok a dudáid, menj orvoshoz. 69 kiló egyáltalán nem sok.
2017. márc. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy dietetikust, ha ennyire zavar. Az orvos úgysem tud az ilyenekkel mit kezdeni. A dietetikusnál legalább nem érzed betegnek magad, majd az megmondja, hogy egészséges vagy-e vagy nem, meg ír neked normális étrendet és esetleg mozgástervet is. Ha irodai munkát végzel és alig járkálsz, akkor persze, hogy nem kell annyit enni, mert nincs rá szükséged, hiszen a szervezeted nem igényel annyi energiát.
2017. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2017. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ mennyi rajtad az izom, de 164 cm-hez 69 kiló szerintem nagyon sok. Mindenképp kezdj életmód váltásba és sportolásba. Fontos, hogy életmódot válts és ne koplalj, mert azzal semmi jót nem érsz el. Csak az izomzatod fog leépülni, ami férfiként nem lenne jó. Javaslom a súlyzós edzéseket, járj konditerembe. Első pár alkalommal személyi edzőhöz menj, hogy megmutassa, hogy kell használni a gépeket, magadtól ne kezdj bele, ha kezdő vagy. Nézz videókat neten a helyes étrendről és csinálj torna videókat. Amit én javasolnék fehér liszt helyett egyél teljes kiőrlésű lisztből készült dolgokat, cukor helyett nyírfacukrot vagy agávé szirupot, édesség helyett gyümölcsöt. Ami még fontos, hogy napi 5x egyél keveset és ne egyszer zabáld fel a napi kaját. Lefekvés előtt 3 órával már ne egyél és a vacsid inkább fehérje legyen. Csökkentsd az egyszerre megevett ételed mennyiségét. Így minimális éhezéssel és izom veszteséggel fogyhatsz. Ha mellizom gyakorlatokat csinálsz ezek mellé, nem tartom kizártnak, hogy hamar rendbe jön a problémád. Mindenképp kezdd el, de sose az legyen a mérvadó, hogy hány kiló vagy. Nem ez a lényeg, hanem az izom és a zsír aránya a testeden, mert ugye az izom több súlyt nyom. Ajánlanék egy videót is : https://www.youtube.com/watch?v=IDI_mqGO6As illetve a többi videója sem rossz, amibe bele néztem. Okos dolgokat mond. Sok sikert!
2017. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális
2018. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Maximum 5 10 killó -
2018. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!