Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy felemás...

Lehetséges, hogy felemás hosszúságúak a lábaim?

Figyelt kérdés
Csak tegnap vettem észre, hogy a jobb térdem lejjebb van mint a másik. Ezt is csak azért néztem meg, mert a nadrágjaim szára az egyik lábamon lejjebb érnek, mint a másikon. Nemrég kezdtem edzeni járni, és észre vettem, hogy a bal lábam szépen vékonyodik míg a jobb vastagabb. Itt arra gondoltam, hogy nem kapnak egyformán terhelést és azért. Azt tenném még hozzá, hogy a bal térdem alatti rész és jobb oldalt a derekamon egy pont állandóan fáj. Viszont azt érdemes megjegyeznem, hogy gerincferdülésem van, L konvex balra, nagyívű görbület jobbra. Szerintetek ezeknek a dolgoknak lehet a felemás lábhosszúság az oka? Ha igen mit tegyek vele hova menjek vele? (15/L)

2017. máj. 22. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Neurológiára menj.
2017. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

elvileg mindenkinek hosszabb az egyik lába mint a másik, csak valakinél ez észre sem vehető, olyan kis mértékű a különbség. Egyébként nekem ugyanígy volt, gerincferdülésem volt nekem is, viszont most már nincsen. de a lábaim nekem is ugyanúgy vannak mint neked, az egyik vastagabb mint a másik és hosszabb is. szerintem van valami köze a gerincferdüléshez. esetleg járhatnál gyógytornára, ugye az a gerincnek is jót tesz.

15/l

2017. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Gyógytornára és úszásra is járok heti 2-2-szer. Csak most tényleg agyon megijedtem h ettől van...:0 de majd elmegyek akkor vele neurológiára köszönöm!:D
2017. máj. 22. 19:33
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen lehet;nekem is ugyan ez van....

Háziorvos->reumatológia aztán ortopedia.

Tornát fogják mondani...gyógytorna min heti 3*, gerinc erősítés..

Sajna már soha nem lesz olyan.

Hha rosszabbodik a ferdüles műtét.. vagy fűző ha kikopik a csipő akk protézis.. :-( stb...

Kéne szedni porc erőt, mivel nem vagy egyensúlyba rosszul kopik ki, azért fáj mert dörzsölödik valószinűleg.


Kezd a háziorvosnál, ad beutalót, kérsz időpontot ..stb


Nagyon fiatal vagy, használd ki kérhetsz tesiből felmentést helyette ingyen gyógytorna, ott neked való feladatokat kell csinálni..javítható

2017. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja látom már h jársz, az szuper csak többször kéne,v otthon reggel este
2017. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2017. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az összefüggés a keresztcsont ferdesége, ezt csontkovács helyre tudja tenni, vagy legalábbis tud javítani rajta. Valójában nem a lábak hosszúsága különbözik, hanem az egyik "magasabban" kezdődik, mint a másik.


"jobb oldalt a derekamon egy pont állandóan fáj" - az talán porckorong probléma lehet az ágyéki szakaszon, de nincsenek táv-MRI-szemeim.


#4: A "kikopó" (elsorvadó) csípőízület ellenszere a sok és könnyű mozgás. Sajnos sokszor "kíméletet" javasolnak, a beteg meg félreérti, és nem mer futni meg ilyenek, pedig csak a nagy erőterhelésektől kell kímélni, ha a kicsiktől is kímélik, attól csak gyorsul a sorvadás.


Az ember teste "sajnos" egyenetlen talajon való mezítláb gyaloglásra van tervezve, nem iskolapadban füzet fölé görnyedésre, hogy aztán munkahelyi forgószéken laptop fölé görnyedjen, hogy minél több pénzt keressen, és minél "kényelmesebb" fotelból nézhesse a minél nagyobb LCD TV-t.


https://www.youtube.com/watch?v=FEW-ez0C-rs&t=24m57s


(egy csontkovács)

2017. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Valójában a heti 2 gyógytorna és heti 2 úszás mellett minden nap gépen erősítem és nyújtom a gerincem...de mindenképp elmegyek akkor vele orvoshoz:/
2017. máj. 22. 20:48
 9/16 A kérdező kommentje:
Az lenne még a kérdésem, hogy ez talpbetéttel nem korrigálható?
2017. máj. 22. 21:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem
2017. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!