Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Büdös hónalj oka?

Büdös hónalj oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem csak izzadáskor büdös a hónaljam, akkor is amikor nem izzadok meg. Amikor itthon vagyok, és nem megyek sehová, nem fújom/kenem be magam semmivel -- gondolván, hogy pihenjen egy kicsit a hónaljam. Minden este zuhanyzok, de amikor végzek a zuhanyzással, törölközéskor is érzem magamon azt a büdös izzadságszagot, vagy a fene se tudja mi lehet, mint aki le se zuhanyzott. De már napok óta, és csak várom, hogy majd elmúlik, de most is olyan vagyok. Pedig nem is vagyok megizzadva. Valakinek ötlet, hogy mitől lehet? Az elmúlt pár napban vettem ezt észre magamon, azelőtt csak akkor volt ilyen szagom, ha tényleg megizzadtam.


2017. máj. 25. 08:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Továbbá mindegy, hogy van-e a hónaljamon szőr vagy nincs, akkor is ilyen büdös vagyok. 25L
2017. máj. 25. 08:20
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit használsz fürdéskor? Ha rendesen tisztálkodsz, nem kellene ilyen szagúnak lenned, hisz az izzadságszagot a bőr felszínén lebomló hámsejtek okozzák, ha rendesen lemosod ott, akkor...

Bocs a kérdésért, de törölköződet, ruháidat cseréled fürdés után? Mert azok is átveszik a szagot. Törölközőket pedig magasabb hőfokon mosd.

Próbáld ki a tejsavas mosakodógéleket, akár gyógyszertárit.

2017. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy gombás fertőzés.
2017. máj. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok szervi baj is okozhat büdös hónalj szagot, egy kivizsgálás ilyenkor nem árt.
2017. máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak

Törölközőt 1x használom mielőtt tisztát veszek elő. Pizsamát is 2x veszem fel utána megy mosásra, most meg, hogy ilyen szagom van, napi szinten cserélem, mert büdös. Mindennap tiszta ruhákat veszek fel. Mindent 60 illetve 95 fokon mosok. Tusfürdőből most per pill Isanat (Rossmann saját terméke) használom, amúgy Baba tusfürdőt használunk. Megnézem, ha visszaállok a Babára, akkor mi történik. Lehetséges, hogy a tusfürdő az oka - ez eszembe sem jutott. Köszönöm a tippet! A tejsavas mosakodógélt ki fogom próbálni, ha a Baba sem válik be ismét.


2-3.válaszolónak

Megnézem, hogy a Baba tusfürdőre való visszaállás használ-e vagy sem, meg az előző válaszoló tanácsát, a tejsavas mosakodógélt is ki fogom próbálni. Ha nem, utána megyek majd a háziorvoshoz, mert ez így nem maradhat hosszútávon.


Mindenkinek köszönöm szépen a válaszait!

2017. máj. 25. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne tusfürdőt használj, hanem szappant
2017. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4.válaszoló

Gyógyszertárban és Herbáriákban kapható illatmentes szappanokra gondolsz? Szappanok terén nem vagyok tájékozott még.

2017. máj. 25. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!