Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Amplifon miért tudott...

Az Amplifon miért tudott ennyire elterjedni? (lent)

Figyelt kérdés

Még az Amplifon előtt nagyon kevés helyen láttam hallásközpontokat. Ilyen pl. a Siemens (később Signia lett) meg a Geers (ebből 3 van Budapesten, azt hiszem). Aztán jött az Amplifon és spóraként kezdett szaporodni. Szinte minden kerületben megtalálható, aminek örülök, mert megkönnyítik a közelben élő hallásproblémákkal küzdők életét azzal, hogy nem kell messzire menniük.

Mi az oka? A többi hallásközpont miért nem tudott ennyire elterjedni?



2017. jún. 5. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég agresszív üzletpolitikájuk van. Amikor megjelentek a városban, küldtek levelet minden 70 feletti lakónak, akinek a címét meg tudták szerezni, behívták ingyenes hallásvizsgálatra. Apámnak félmillió forintos hallókészüléket ajánlottak, "akciósan", mondván, hogy szüksége van rá, ott helyben alá is íratták vele a megrendelést, és kifizettettek vele 10 ezer foglalót vagy mit. További marketing az volt, hogy náluk ingyenes hordással kipróbálhatók a készülékek. Az egész ügyben az az aranyos, hogy 1. apámnak nincs szüksége hallókészülékre, enyhe öregkori halláskárosodása van (rendszeresen viszem fül-orr-gégészhez), 2. az ajánlott hallókészülék épp, hogy rontaná az állapotát, 3. a készülék azért "akciós", mert van rá valamennyi tb-támogatás, 4. eü. rendelet alapján minden hallókészüléket KÖTELEZŐEN hordatni kell a pácienssel, hogy megfelel-e. Természetesen intézkedtünk, úgyhogy visszaadták a kicsalt pénzt, a leletet nem. Úgyhogy bocs, elhiszem, hogy számos hallássérült embernek könnyebbség, hogy nem kell az sztk-ban órákat szobroznia, örülök, hogy van erre szolgáltatás, de konkrétan az Amplifon nevétől is felmegy a vérnyomásom.
2017. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tisztességtelenül nyomulnak. Már a munkaerő kiválasztásnál trükköznek. Egy cél lebeg a szemük előtt: minél többet eladni bármi áron. Nekem ezt nem veszi be a gyomrom. Nem mentem hozzájuk dolgozni.
2019. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!