Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan betegség, hogy...

Van olyan betegség, hogy tiszta-ruha mánia?

Figyelt kérdés

Van egy olyan "mániám", hogy egy farmert 2 napnál nem hordok tovább,mindegy, hogy koszos-e vagy sem. 1 pólót vagy felsőt csak 1 napig hordok, még akkor is, ha a hónalja nem büdös. Persze használok dezodort és parfümöt is minden nap. Ha veszek valami új ruhát, első dolgom, hogy hazaérek, és nekiállok kimosni. Emellett kedvenc házimunkám a mosás. Ez lehet betegség?

Segítsetek, mert anyukám mondta, hogy olvasott erről, és ez egy idegi alapon történő "betegség". Igaza lehet?


2010. máj. 18. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor én is beteg vagyok, mert pont ilyen vagyok, mint Te :)


18f

2010. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
van ilyen betegség, de neked nincs ilyen! minden normális ember 1x vesz fel egy pólót szerintem... a betegség ott kezdődi, hogy lényegesen lerontja az életminőséged, azaz kábé 10 perc után már koszosnak érzed a pólódat, és 1 percenként cserélgeted... na az betegség!! ez nem :) a mai világban az "igényesség" meg a "higiénia" a legnagyobb érték, ez ömlik mindenhonnan, mit vársz?! :)
2010. máj. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*10 percenként
2010. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

sztem ezt hívják tisztaság mániának.

am szerintem nyugodtan lehet egy pólót akár 3 napig is hordani (nem vagyok izzadós, és meleg nyári napok kivételek)

2010. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Egy farmert egy hétig nyugodtan lehet hordani. De akinek van kidobni való pénze az mossa.Tisztaságmánia van és káros is mert az állandóan mosott ruhák sokaknak okoznak irritációt.
2010. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami az ember bőrével közvetlenül érintkezik, azt már másnap nem veszi fel.Felsőruhát sem hordunk addig, amíg magától meg nem áll. Nem vagy beteg.
2010. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet betegségnek nevezni, inkább kényszercselekvés, berögzült szokás. Lehet, hogy egy rossz élményed miatt alakult ki,vagy csak megszokás...Én így vagyok a pólóvásárlással, szinte már gyűjtöm őket=)Szeretek minden nap másik ruhába lenni,de nem mosom ki őket egy használat után.Az viszont igaz,hogy hamarabb tönkremennek ha sokat mosod őket és a bőrödnek sem jó.Találj ki magadnak helyette valami más dolgot ami hazsnos.
2010. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Ami az ember bőrével közvetlenül érintkezik, azt már másnap nem veszi fel." > akkor az ékszereket is naponta elmosod és mi baja lesz a pólónak ha 3 napig van rajtad? Ennyi erővel hajat is minden nap kellene mosni, mert a testen az az egyik legtöbb koszt megtartó rész.
2010. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! :) Megnyugodtam, hogy nem vagyok beteg. :)

Erről a pótcselekvésről valahogy le kell szoktatnom magam.

2010. máj. 18. 14:20
 10/10 anonim ***** válasza:

14:13-nak

Az ékszereimet lemosom. Mivel nem bizsu megtehetem.

A hajamat, míg Pesten laktam , minden nap mostam.Most már csak 2 naponként, tisztább a levegő, ahol élek.

2010. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!