Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas kezeletlen...

Nagyon magas kezeletlen cukorbetegség okozhat indokolatlan mérgességet, dühkitörést, tévképzetet. Szerintetek?

Figyelt kérdés

12-15 körül van.

Állandóan mérges és beképzel dolgokat, hogy mindenki drogozik. Vagy bolond, de ő aztán nem.

Makacs, kezeltetni nem akarja magát. Iszik is.

Esetleg időskori demencia? 67 éves.


2017. jún. 12. 21:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy csak szimplán egy gonosz, megkeseredett ember lett.
2017. jún. 12. 21:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit kell az alatt érteni hogy "nagyon magas betegség"? Ennek így semmi értelme... :S

Ha arra akartál utalni, hogy nagyon magas vércukorszint diabéteszben okozhat-e ilyet, akkor a válasz: igen. A kezeletlen cukorbetegség és a túl magas vércukorszint elmezavarokhoz, kómához, végül halálhoz is vezethet. Ha meg iszik is, akkor főleg.

Demencia pedig még kezelt cukorbetegség esetén is kialakulhat, csak akkor nyilván nem napok, hanem évtizedek alatt (idegsejtek nem tudnak szaporodni, születésed után csak veszíthetsz belőlük,evidens hogy előbb-utóbb elbutuláshoz vezet ha állandóan magas vércukorszint terheli őket).

2017. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magas vércukor szintnél keton típusú anyagok halmozódnak fel (pl. acetonos, aromás lehelet érződik) és ezek a szerves anyagok károsítják az idegi működést, nemcsak mozgáskoordináció romlik, de a pszichés működések is erősen zavart szenvednek, lehetnek dührohamok is.
2017. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, vércukorszintre értettem, azt hittem egyértelmű.

Nagyon megkeseríti az életünket, de hiába papolunk neki, a sok sértést is lenyelve.

Mibdig indulatosan volt, de valótlanságokat nem állított, meg csak dühöng állandóan. Először csak azt hittem, hogy viccel, de sajnos nem.

2017. jún. 12. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam ilyen lenni, amikkr le van esve a cukro. 2-3 körülire.
2017. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!