Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igazán hatékony érzéstelenítő...

Igazán hatékony érzéstelenítő pl tetováláshoz?

Figyelt kérdés
igen igen tudom, a tetováló szalonban kell kérni,meg minden, de én konkrét készítmény névre vagyok kíváncsi, kinek mivl van tapasztalata,esetleg tetoválók is írhatnák,hogy mit használnak,és mennyire működik

2017. jún. 13. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Gerincvelős epidural érzéstelenítés (lehetőleg a gerincvelő nyaki részén). Tuti hat és nagyon. Semmit se éreznél tőle... de nem hiszem, hogy lenne anesztes, aki lebénítana egy tetoválás miatt.


Amúgy bőrre túl sok érzéstelenítő nem valami sok van. Szinte mindegyik lidokain, vagy más -kain tartalmú anyagú készítmény.

Időbe telik a felszívódása és nem 100%-os hatékonysága, ráadásul, aki allergiás rá, azoknál kizárva.

A tetoválás érzéscsillapításához használt krém is lidokain tartalmú. Persze ennyi erővel lehetne mély altatásban is végezni a tetováltatást ;)

Amúgy ki lehet bírni, annyira nem fáj. Ha nagyon olyan helyen van, akkor lehet használni egy kis lidot.

2017. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,gondoltam,hogy valami lidokainos, de míg a patikás 5%os krém semmit nem ér, a sprayekben ahogy néztem 2-4% van,szóval, nem tudom,hasznosabbak e. mert a vényköteles lidos spray 10%os,és arra azt mondják, nagyon jó ,csak,ugye vényköteles
2017. jún. 14. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Önmagában a spray bőrre semmit sem ér. Nem szívódik fel.

A krém azért 5%-os, mert annál erősebb sem hatna jobban. Felszívódása lassú. Alkalmazásakor krém, fólia, majd 15 perc várakozás. Felszívódik így valamennyit, de nem fog érzésteleníteni, csak csillapítani. Sprayt nyálkahártyára lehet jól alkalmazni csak. (Száj, illetve nemiszervek.) Ennél hatékonyabb a bőr helyi érzéstelenítése, de ahhoz meg aneszteziológus kell. Nem egyszerű feladat. Egy tetováláshoz meg nem szükséges.

A tetoválás meg fáj. Aki akar, annak tűrnie kell. (Valamit valamiért alapon.) De azért ki lehet bírni.

2017. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!