Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan bírjátok ki a munkahely...

Hogyan bírjátok ki a munkahelyeteken a meleget?

Figyelt kérdés

Gyenge a légkondi, de azért 25-27 fokot tudna csinálni. De nem, ki kell nyitni az ablakot, hogy huzat legyen. -.- Huzat nem lesz, de a meleg nagyon-nagyon bejön. Ja, az ablak mellett megy a légkondi is. -.- Jó, amíg nem én fizetem, nem zavar.

Szerintem reggel bőven elég lenne szellőztetni és napközben a nyitott ajtó a folyosóra. Egy: télen az emberek zöme nem szellőztet egyáltalán pl. irodaházakban, mégis kibírják, nem fulladnak meg. Kettő: olyan iskolába jártam nemrég, ahol zárt a belső udvar, tehát ott konkrétan csak a folyosóra lehetett szellőztetni. Nem lehetett az utcára ablakot nyitni. Na az borzasztó volt, de nem ájultunk el ott se.


Szóval következmény: friss, oxigéndús DE 30 fokos és csak néha-NAGYON RITKÁN meg-megmozduló levegős irodában kell ülni napi 9 órát a klímás 25-27 helyett.

Gondolom, nemcsak nálunk van ez így, nincs mindenhol kellemes 25 fok. ;)


Ráadásul itthon az én szobámban hiába van nagyra nyitva éjjel az ablak a zaj ellenére, napközben meg lehúzva a redőny és minden hermetikusan zárva, a lakótársam nem így tesz és tőle átjön a meleg egy része.


Én hidegben szívesen vagyok a szabadban, túrázok, sőt, volt exem, akivel órákig fotóztunk kint 0 fok alatt - nem volt kellemes, de kibírtam. A nadrág alá sosem hordok harisnyát.

VISZONT 25 fok felett az élettel összeegyeztethetetlen számomra.

Először csak melegem van, 30 fok felett leesik a vérnyomásom. A sok folyadék NEM segít, a mozgás, akár torna viszont igen! Nade irodai munka közben? :D (amúgy iszom azért sok vizet, félre ne értsetek!)


Szóval hogy bírjam ki ezt a hőséget? :(

Ma amikor mosdó közelében jártam, a csuklómra hideg vizet engedtem, ez sokat segített. Ilyesmi ötlet van még?

Vérnyomásesés ellen zöldtea, kávé? Torna a vécében? :D :D



25/L (kb. normál súlyú)


2017. jún. 20. 21:16
 1/5 anonim válasza:
Nincs munkahely, nincs meleg! :)
2017. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs? :(



Na és otthon?

2017. jún. 20. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Képzeld magad azok helyébe, akik a tűző napon 30+ fokban dolgoznak. Máris jobban elviseled. :D

Igyál forró kávét, fekete teát. Az izzadás hőt von el.

A rendszeres frissítő mosakodás is segít.

Lakásban: Gyakori felmosás esetleg vizes ruha, vizes törülközők a szobában is segíthet. Ezek száradása is hőt von el.

2017. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rengeteg személyes tapasztalatom van a forró teával, levesekkel. Ha addig elég jól elvoltam, utána pokoli melegem lesz, a vérnyomásom is romlik. Órákra visszavetett időnként egy-egy forró dolog!



A hideg vizes törölköző nem párásít? A melegnél csak a párát bírom rosszabbul.

Amúgy annyira túlterhelt vagyok, hogy jóformán aludni járok haza. Éjjelre valami? :D

Izzadva, 85 decibel zajban jobban aludni? :D

2017. jún. 20. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Forró kávét, hogy izzadjunk?

Izzadjon a fene, pont ezt akarjuk elkerülni. Ha egyszer megizzadtál, akkor a 30 fokos irodában véged, az már úgy marad a nap végéig.

2017. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!