Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Will Graham mentális "valamily...

Will Graham mentális "valamilye" valós?

Figyelt kérdés

nem akartam zavart vagy betegséget mondani, mert nem tudom annak definiálhatom e...

A lényeg az, hogy olyan szintű az empátiája, vagy a beleérző képessége, hogy képes azonosulni, meglátni, átérezni másokat, kvázi a sajátjaként, egy picit suta megfogalmazás, de akik esetleg ismerik a hannibal sorozatot/könyveket/filmeket azok értik, mit próbáltam megfogalmazni, hogy az ő mentális állapotára van e valós



2017. jún. 23. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom van-e ennek neve, de olvastam, hogy ilyesmivel magyarázzák néha pl. a stigmatizáltak sebeit. A illetők annyira bele tudják élni magukat Jézus szenvedésébe, hogy nemcsak érzik a fájdalmakat, de még fizikai nyomok is megjelennek rajtuk. Ez csak egy példa, ennek nem feltétlenül kell vallásos irányultságúnak lennie, és nyilván különböző fokozatai is vannak.
2017. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most igen, csak mi a valós megnevezése, ez már egy elég jó alap lehet éppen...
2017. jún. 29. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez maga az empátia :) ez a neve ennek a valaminek.

"Empatizálni annyit jelent, mint látni a másik ember szemeivel, hallani a másik ember fülével és érezni a másik szíve szerint"

"az empátia a személyiség olyan képessége, amelynek segítségével a másik emberrel való közvetlen kommunikációs kapcsolat során bele tudja élni magát a másik lelki állapotába. Ennek a beleélésnek nyomán meg tud érezni és érteni a másikban olyan emóciókat, indítékokat és törekvéseket, amelyeket az szavakban direkt módon nem fejez ki, és amelyek a társas érintkezés szituációjából nem következnek törvényszerűen. A megérzés és megértés fő eszköze az, hogy az empátia révén a saját személyiségben felidéződnek a másik érzelmei és különféle feszültségei. Ezt úgy is ki lehet fejezni, hogy a személyiség beleéli, mintegy a másikba vetíti önmagát."

Ez a képesség valamennyire mindenkiben megvan, kiben jobban, kiben kevésbé. Fejleszthető is valamennyire.

2017. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor Will-nél egyszerűen übermagasan van?
2017. jún. 30. 00:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, igen. És végül is egy kitalált személy, így írták meg a karaktert.
2017. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is a kedvenc sorozatom :)
2017. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen nagyon jó sorozat

csak gondoltam van ennek valami külön neve, mert az átlag embernek nincs ekkora empátiája, szóval valami okozza nála azt hogy ekkora empatikus képessége van, és ami nem átlag azt általában felcimkézzük mentális zavarnak vagy egyéb hangzatos elnevezésnek

2017. júl. 1. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a film azért túl van színezve...nem hinném, hogy van ilyen a valóságban. Bár ki tudja.
2017. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!