Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bal kezességre való hajlam?

Bal kezességre való hajlam?

Figyelt kérdés

Miből lehet kideríteni, ha valakit átszoktattak gyerek korában bal kezességről jobb kezességre?

Én pl a kupakokat mindig bal kézzel csavarom le, jobbról balra kavarom a fakanalat, jobbról balra haladok pl asztal törlésnél, stb...


2017. jún. 25. 17:18
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem nehezen lehet kideríteni.

Engem pld nem szoktattak semmire (bal kezes vagyok) pld írni képtelen vagyok jobb kézzel.

Viszont van néhány dolog amit jobban szeretek jobb kézzel csinálni.

2017. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a hétköznapi dolgokból kiderülhet,ha valaki igazából balkezes.Mamám kb 20éves koráig nem tudta,hogy balkezes papám vett észre kártyázáskor,hogy a másik kezébe tartja a lapokat.Nekem is vannak dolgok amiket bal kézzel csinálok,de egyébként jobb kezes vagyok.Ha valaki nagyon balkezes ott azért szerintem komoly gondot okozhatott,hogy megtanuljon pl jobb kézzel írni.
2017. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sok gyereket régen jobb kézre szoktattak erőszakkal. Pl van olyan, aki amiatt dadog. És még sorolhatnám.
2017. jún. 25. 20:54
 4/4 Metionin ***** válasza:
Visszemenőleg már nem hiszem hogy ki lehetne deríteni. Hála az égnek már jó ideje nem szokás átszoktatni a gyerekeket de a mai 50-60 évesek gyerekkorában még általános volt. Pl. apám 68 éves, eredetileg balkezes de jobbal ír, mert "úgy kellett". Én amolyan kétkezes lettem, gyerekkoromban rajzoltam mindkét kezemmel, 5 évesen tanultam meg írni otthon, egyedül, így nem is "szoktattak" semmire. Először a betűket is mindkét kezemmel írtam de aztán jött a tél és bent kellett lenni a szobában, ott meg az asztal úgy volt a fal mellett hogy csak jobb kézzel lehetett nála kényelmesen írni mert a bal könyököm nem fért el. Így aztán tavaszra megszoktam a jobb kézzel írást és utána már a rajzoláshoz is a finomabb vonalakat jobbal csináltam. Nagyobb felületet festeni, színezni, illetve függőleges felületre (táblára) írni a mai napig simán tudok bal kézzel de vízszintes felületre csak jobbal. Kupakot én is bal kézzel csavarom, tudok vele vágni, enni, takarítani ugyanúgy mint jobbal, mindig épp azt a kezemet használom, amelyikkel épp kényelmesebb (amelyik jobban elfér). Nem lehet tudni, hogy eredetileg milyen kezűnek kellett volna lennem, ez így alakult.
2017. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!