Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy hiába...

Mitől lehet, hogy hiába vitaminozom magam, és táplálkozom úgy, ahogy a nagykönyvben: a körmeim foltosak és törnek, a hajam törik és hullik, utóbbi években egyik betegségből a másikba esem?

Figyelt kérdés
Felszívódási zavarom lehet? :(
2017. jún. 26. 11:26
 1/3 A kérdező kommentje:

A fogaim is csak romlanak, pedig mosom rendesen, és gyümölcsön kívül nem eszek egyszerű szénhidrátokat.

A lábaim hajlamosak begörcsölni.

Időnként vannak hasmenéses-puffadós epizódok, amivel már voltam gasztroenterológusnál, aki annyit mondott kikérdezés és pusztán fizikális-betapintós vizsgálat után, hogy semmi bajom.

Állandóan fáradt vagyok (két éve már).

A pm hormonok a labor szerint rendben vannak...


Egyébként kevés szénhidrátot eszem, sok rostot, ezeket is változatosan (hajdina, tönköly/durum, zab, köles, kender).

A fehérjét is változatosan viszem be (csirke, hal, marha, máj, tojás, sajt, túró).

Zöldségeket imádom, minden nap eszem több félét nyersen / párolva. A gyümölcsöket detto, és mivel kertem van, szezonálisan frissen tudom enni őket.

Ritkán fogyasztok alkoholt (kevés sört), viszont egy kávét mindennap megiszom.


Szedek külön B-komplexet, C-vitamint, E-vitamint, szelént, vasat, jódot, cinket, magnéziumot, méghozzá már többszörös dózisokban - azóta kicsit javultak a körmeim legalább.


Mi lehet a baj?

2017. jún. 26. 11:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy olyan gasztroenterológushoz kellene menned, aki kivizsgálja, hogy van-e esetleg valami táplálék allergiád, intoleranciád.
2017. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyik ismerosomnek is mindig begörcsöl a lába,o is hiaba szedte a normalis magneziumot semmi nem tortent.magnezium-oxidat-os magnezium tablettat kezdett el szedni attol jobb lett neki sokkal.a hajaddal es a kormoddel talan annyit tudsz csinalni hogy vannak ilyen szepsegtablettak amikben vutamin van a koromnek,bornek,hajnak ilyet ha jol tudom dmben is kapsz.ezen kivul probald a hajadat es kormodet kivulrol is apolni,nagyon sok fele otthon elkeszitheto pakolas van,ugyan ugy koromnek is.menj mas dokihoz hatha ok meg tudnak segiteni,mert lehet allergias vagy olyan gyumolcsokre es zoldsegekre amikben sok a hisztamin ezaltal lehet hisztaminerzekeny vagy.irj ha jobb lett es esetleg tudtam segiteni.sok sikert!☺☺
2017. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!