Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pánikbetegséget hogyan...

A pánikbetegséget hogyan lehet egyedül leküzdeni?

Figyelt kérdés

Milyen módszerek vannak a leküzdésére, lehetőleg egyedül?

Hogy ha rám jön a pánikroham, akkor hogyan tudom azt minnél előbb leállitani? Puszta akaraterővel sikeresen le tudom küzdeni? (Terápia és gyógyszerek nélkül)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. júl. 2. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A panikrohamon ugy leszel tul a legkonnyebben, ha ilyenkor probalod tudasitani magadnak, hogy semmi bajod nem lesz, nem fogsz meghalni, el fog mulni, csak most egy kicsit szorakozik veled a vegetativ idegrendszered. Ha kell, akkor mondogasd magadban: nem lesz semmi baj, elmulik, nem lesz semmi baj. A masodik lepes a tudatos legzes iranyitas. A legnagyobb problema, hogy ilyenkor ugye indokolatlanul veszelyt erzekel a tudatalattid, ezaltal beindul egy hormonalis folyamat, ami miatt rosszul vagy. Pl fokozott adrenalin termeles, ami adott esetben eletet menthet es veszelyhelyzetben nagyon hasznos, de indokolatlanul rosszul vagy tole. Ezt a levego kapkodasaval meg jobban felspanolod, ezaltal meg tobb hormon, es meg rosszabbul leszel. Szoval akarmilyen nehez, lassan kell venni a levegot. Besziv, elszamol 3-4-5ig, kifuj. Es erre koncentralj.

Ne keruld azokat a helyeket, helyzeteket, ahol rad jott a roham. Szepen fokozatosan ki kell lepni a komfortzonabol, eloszor csak aprankent, ovatosan.

A panikbetegseg alapja a szorongas. Hosszabb tavon ezt kell lekuzdeni, hogy "meggyogyulj". Ennek alapja altalaban onbizalomhiany, kissebseg erzet. Ezen dolgozz.

2017. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jártas a pánikbetegség témában de sok helyen olvastam hogy különböző légzésgyakorlatok nagyon jót tudnak tenni. Szerintem ezeknek érdemes utánanézned ha gyógyszert nem szeretnél szedni. Sok sikert! :)
2017. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok gyakorlással! Ez most hülyén fog hangzani, de az a lényeg, hogy pánik alatt nem szabad pánikba esni! Legalábbis jobban nem. Meg kell érteni, hogy nem halálos, csak kellemetlen. Az agy tévesen riaszt be, de nincsen benne semmi veszélyes, csak a normálisnál kicsivel több adrenalin, és kortizol hormon került a vérbe. Ha ezt tudatosan rögzíted magadban, akkor nem fogsz halálra rémülni egy roham előtt, vagy alatt, hanem csak azt mondod: A fene vigye el, már megint itt van ez a marhaság! Na, jó sétálok egyet, nézem a tájat, mindjárt elmúlik. Ha ezt sikerül kivitelezni rohangálás, sikoltozás, és mentő kihívása nélkül, akkor egy idő után kioltódik a félelem, és megszűnnek a rohamok. Ez a kulcs. Én így csináltam, és működik.

Maradj pozitív, és higgadt!

2017. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekre legtöbbször mindig azok akarnak okoskodni akik még nem élték át.

Nekem volt.

De sajnos nekem nem sikerult gyógyszerek nélkül, de hátha neked fog:

-Biztos van valami zene ami megnyugtat, ha rádjön a roham hallgasd meg, vagy gondolj rá fejben és dúdold.Illetve a roham alatt valamivel kösd le magad, pl nekem a balatonon jött rám, és a talaj ilyen homokos kis szemcsés, köves volt, és ahogy a kezemmel turkáltam a homokba, és dobálgattam a kisköveket megnyugtatott,

Nem rég halt meg a szeretett kutyám, még mindig nem tudni mi miatt:((( És akárhányszor megyek valahova, ahol félek hogy rosszul leszek, megnézem a sirját és segítséget kérek tőle.És eddig minden tökéletes volt.Segit nekem

Nyugodj békében kutyulim!

Minden esetre, ha ezek nem sikerulnek ne szenvedj, A gyogyszeres kúra tényleg segit, par honapig reggelente szeded, és aztan lekell allni, es sokkal jobb lessz.

2017. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és még, ha mondjuk megyek valahova es kosarazok mondom magamba:Ha legalabb 3-bol 1 -et bedobok akkor tokeletes lessz minden.Es ez igy is vagy.Lehet kicsit babonas vagyok, de hat ez van.Ez csak egy pelda volt, talald fel magad:D
2017. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!