Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnéziumhiányra melyik a...

Magnéziumhiányra melyik a leghatékonyabb magnézium készítmény? A pezsgőtabletta nem igazán vált be. A legfőbb problémám az izomgörcs.

Figyelt kérdés
2017. júl. 17. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Mostmár kapható magneb6 izom plusz. Az nekem segített
2017. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A magnézium,citrát formájában szívódik fel a leghatékonyabban.
2017. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Banana 🍌🍌🍌🍌
2017. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Magnosolv, a legmagasabb magnesium tartalmú vény nélkül kapható gyógyszer.
2017. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Mindenkinek más magnéziumvegyület jön be, ki ezt, ki azt tudja jobban feldolgozni, ezért nem a készítményekkel, hanem a vegyületekkel kell kísérletezni.


A pezsgőtablettákban vagy magnézium-oxid van, vagy magnézium-karbonát. A magnézium-oxidból semmit nem tudsz felvenni, mindegy milyen kiszerelésben van (4% a felszívódása...).


A magnézium-karbonát egy fokkal jobb, 30% szívódik fel belőle.


De ehhez jön, hogy nem a vegyület mennyisége számít, hanem a benne található magnézium mennyisége, tehát abból szívódik fel X százalék.


A magnézium-citrát egy elég jó felszívódású vegyület (90%) és sok készítményben megtalálható. Hátránya, hogy magában a vegyületben csak kb. 14-15% a magnézium, ezért pl. ha sok magnéziumra van szükséged, akkor magnézium-citrátból inkább italport vegyél, a DM sajátmárkás Magnesium-Citrat italporából pl. 360 mg fel tud szívódni, de tabletta formájában pl. a BioCo Magne-citrát 135 mg-ot jelent.


És akkor ott vannak a majdnem 100%-ban felszívódó vegyületek, pl. a magnézium-laktát, de ilyenből én még csak 50mg-os magnéziumtartalmú tablettákat láttam. Pl. a magneB6 ilyen, de nem javaslom, mert meg kell fizetni a reklámot, az Innopharm magnézium-laktátja ugyanilyen összetételű és töredékébe kerül az előbbinek.


A másik kiválóan felszívódó vegyület a magnézium-orotát, ez viszont eddigi ismereteim szerint (kb. 60 készítményt néztem át eddig) csak a Magnerotban van és ~33 mg/tabletta, ami semmi, de jó drága legalább. (Egyébként ebben a vegyületben van a legkevesebb Mg, hiába szívódik fel jól, csak 6%.)


És akkor még van a bőrön át alkalmazandó magnézium-klorid oldat, ilyet lehet neten rendelni vagy a DM-nek is van spray formájában, ezt be kell masszírozni a bőrbe és pl. a Te problémádra kiváló elsősegély.

2017. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!