Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napszúrás? Forduljak orvoshoz?

Napszúrás? Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Vasárnap és hétfőn lent nyaraltam a nagyszüleimnél.Vasárnap kb egésznap kint voltam a napon,estére megfájdult A fejem,szédültem és émelyegtem.Hétfő reggelre egy kicsivel jobb lett aztán pont 11-15óra között voltam kint a napon aztánn szinte elájultam,sírni tudtamm volna ugy fájt a fejem,fekvő helyzetben is szédültem,hiába hűtöttük a testem azt éreztem meggyulladok.Azóta csak fekszem,semmi erőm,szédülök,borzasztóan fáj a fejem,nincs étvágyam..kicsit zavart us vagyok...Orvoshoz kéne mmennem? Holnap délután már dolgoznom kéne,de nem érzem,hogy bírnék 12 órát dolgozni.

2017. júl. 26. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Irány az orvos. Legközelebb ne 11 és 15 óra között legyél kint a tűző napon.
2017. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt napszúrásom. Vettem be lázcsillapítót, mivel lázas voltam. Feküdtem 2 napot, sok folyadékot ittam és rendbe jöttem.

Neked is ezt kéne tenned. Pihenni.

2017. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már vasárnap érezted, hogy napszúrást kaptál (fájt a fejed), akkor nem kellett volna másnap 11-15 óra között újból kimenned. Rátettél egy lapáttal. Valószínűleg belázasodtál, attól vagy levert, azért fáj a fejed, és azért rossz a közérzeted.

Ahogy az előző írta, vegyél be lázcsillapítót és pihenj sokat. A férjem járt így, de mi ribizlit szedtünk akkor és bizony 40 fokos láza volt. Szó szerint ágynak dőlt, de ha van lázcsillapító, nem kell orvoshoz menni, elmúlik. Ha holnap már dolgoznod kell délután, akkor addig feküdj, egyél valami könnyebb kaját, sok folyadék. Az orvos se fog mást mondani. Jobbulást!

2017. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Sajnos nekem is dolgoznom kellett a napon azert mozdultam ki megint..azota ágyban vagyok,pihenek iszok,sok gyümölcsöt eszem de sajnos nem sok javulast erzek..:/

2017. júl. 26. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!