Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van ez amikor vízbe megyek?

Miért van ez amikor vízbe megyek?

Figyelt kérdés

Pl. amikor a Balatonba, tengerbe, vagy akár medencébe megyek fürödni strandon, akkor kb. egy óra után úgy érzem, mintha valami ülne a tüdőmön, nem tudok rendesen beszélni, és elkezdek csuklani, ami nagyon rossz. Múltkor is ez volt, elkezdtem csuklani, majd miután kijöttem a vízből, nem hagyta abba, és tudjátok van az, amikor olyan mintha böfögnél, de mégsem (nemtudom ez mitől van xd), olyanom volt, majd a csuklástól hányingerem lett és öklendezni kezdtem. Ez eddig csak egyszer volt, a többi alkalommal csak csuklást tapasztaltam. Apukám mondta, hogy ilyenkor a gyomorsavam feljön a torkomig és azért történik. De csak akkor van ez, amikor lemegyek a víz alá. Ez mitől lehet? Ha esetleg a fülembe nem megy bele a víz, ez megelőzhető? (Elnézést a kusza sorokért és fogalmazásért, sietve írtam :D)

Előre is nagyon köszönöm!



2017. júl. 30. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Függ ez a víz hőmérsékletétől? Pl. vannak egész meleg gyógyvizek, és van a kifejezetten úszásra való medence. És a pancsoló medence (élménymedence). Mindegyikben előjön ez?

És kádban fürdésnél? A zuhanyzást nem kérdezem, mert azt 1 órán át nem szokta az ember.


Amit nem értek, az öklendezés, írod, csak egyszer jött elő, és azt is írod, csak akkor jött elő, amikor lemész a víz alá. Ezt pontosítanád, mikor jön elő pontosan micsoda?


Még ami kérdés, mennyire éhgyomorra mész vízbe. Közvetlen előtte ugye nem szabad enni, de teljesen éhgyomorra se jó. Inni is kell, a túl kevés folyadékbevitel miatt is lehet ez esetleg.

2017. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A víz hőmérsékletétől nem hiszem hogy függ, a hideg vagy normál hőmérsékletű vízben ha lemegyek a víz alá és a fülembe is belemegy a víz, akkor szokott ez történni (mivel meleg vízbe nem szoktam lebukni soha, de néha anélkül is szokott ilyen lenni). Lehet akkor is ez történne, ki tudja...

Kádban pedig már kb. egy éve nem fürödtem, csakis zuhanyozni szoktam. A hajmosás az tart néha egy óráig, de ott mindig letörlöm a szemembe meg a fülembe ment vizet, így ott nem látom esélyét ennek.

És persze, pontosítom: amikor lemegyek akárhol medencében vagy vízben a víz alá ahol minimum a mellkasomig ér a víz, egy kis idő után nehezebben tudok lélegezni, csuklani kezdek. Amikor elkezdtem öklendezni, ott a víz lehet nem volt elég tiszta és az is közrejátszott. De az csak egyszer történt, nemrég.


Se tele hassal, se éhgyomorra sem szoktam vízbe menni, csak amikor úgy érzem, hogy már oké. Az ivással vannak gondjaim, mert nem iszok eleget, bár nem hiszem, hogy ez lenne a probléma forrása. De ki tudja, lehetséges...

Remélem így valamennyire érthetőbb :)

2017. júl. 31. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!