Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meg lehet valahogy tanulni az...

Meg lehet valahogy tanulni az elalvást? Reggel iszok egy kávét, nem vagyok se túl fáradt, se kipihent, de jólesne egy normális alvás. Az agyam jár, de nem pörgök annyira semmin, h ezért ne menne.

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 00:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Másnak le se ér a feje meg alszik is. Van valami trükkje a dolognak?
2017. aug. 11. 00:05
 2/5 anonim ***** válasza:

Előbb tisztázzunk már egy pár dolgot. Alvás előtt dobsz be egy kávét, és utána akarsz egy jót aludni. És reggel akarsz aludni, vagy én értettem félre?


Amúgy nem lehet, és nem is kell megtanulni az alvást, mert az agy szabályozza automatikusan. De segíteni lehet, ezt hívják alvás higiéniának. Ebben sok minden van, pl ne igyunk előtte kávét.

2017. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kiadós fizikai munkanap. Utána garantált a hosszú alvás.
2017. aug. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Este, éjszaka aludnék ezért csak reggel iszok kv.t. Igen normál esetben fizikai fáradtság után illene könnyen elaludni, de nálam nem ok. Hiába a fáradtság
2017. aug. 11. 00:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alvási szokások általában rutinszerűen alakulnak ki. Szóval azért alszol rosszul, azért nem tudsz elaludni, mert ez a rutinod, megszokta sajnos a szervezeted. Azzal tudsz a leggyorsabban változtatni, ha az egész rutinodon változtatsz. Próbálj meg más időpontbsn lefeküdni, mindent máshogy csinálni nap közben mint ahogy szoktad. Vagy kelj fel hamarabb, mint szoktál. Nálam ezek segítenek mindig, sajnos az én testem is nagyon hamar beáll egy bizonyos rutinra főleg ha alvásról van szó. De amint valami nagyobb változást csinálok a napomban sokkal könnyebben visszaállok a normális alvásra.
2017. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!