Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lustának számítok-e mert...

Lustának számítok-e mert másak az alvási szokásaim mint a, , normális embereknek" (már mint anyám ezt mondja, hogy lusta vagyok, mert nem úgy alszok mint az anyám szerinti, , normális emberek") Szerintetek tényleg lusta vagyok?

Figyelt kérdés

Ezt nyáron mondja többet, de amúgy mindig. Nyár van, a napjaim úgy osztom be, hogy majdnem minden nap csinálok valamit, van egy 4 napos tervem: futás, kondi, kondi, pihenés. Ezt ismétlem mindig, ezek mellett, mindennap biciklizek 6km-ert mert a haverjaimmal lemegyünk a városba. Ott sem ülni szoktunk, hanem sétálunk, meg van hogy az erdőbe is elmegyünk kirándulni. A kondis napokon éjszaka 12-1-2 körül fekszem le, és 9kor kelek, ilyenkor néha fáradt vagyok, és a 2 órás edzés után ledőlök aludni 1 vagy 2 órát, utána meg ugye megyek a haverokkal. A haverjaimmal általában este 10ig lent vagyok, és mindig biciklivel közlekedem. A futós nap úgy van, hogy fent vagyok ameddig jól esik, a nagyon max hajnali 4, de ez a ritkábbik eset, általában 2-3, aztán felkelek délben vagy délután 1kor, futok, és napközben már nem alszom. A pihenős nap ugyan ez, csak akkor könnyebb érzéssel maradok fent sokáig. Nem igazán szeretek semmit tenni, mindig valamit csinálok, ami valamilyen szinten produktív.

Anyám azt is mondja hogy mikor este 10kor hazajövök akkor zavarom őket, mert hogy aludnának, pedig fél óra alatt megkajálok, megfürdök, azt is a lehető leghalkabban. Ennek ellenére, hogy ,,mindig zavarom őket" ugyanúgy elenged 10ig. Azzal jön nekem hogy ők dolgoznak én meg nem csinálok semmit csak zavarom őket. Én kolis vagyok, és a koliban éjfél előtt le sem fekszem, pedig 7kor kelek. Mégis majdnem kitűnő tanuló vagyok. Szóval szerintem nem vagyok lusta, pláne úgy, hogy apám is este 7-8tól/től 10ig általában csak sörözik, és nézi a TV-t. A TV nézés sehogy sem produktív tevékenység szerintem. Egyébként még azt hozzá teszem, hogyha van valami házimunka amit meg kell csinálni, nem ugrok magamtól, de ha szólnak megcsinálom mindig. És 10 órától többet nem szoktam aludni egy alkalommal, a 10 is a felső kategóriába tartozik inkább. Szóval a kérdés, hogy most tényleg én vagyok a hülye, és tényleg lusta vagyok, vagy a szüleimmel látásmódjával van a gond?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 25. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

8 óránál több alvás már azért eléggé kényelmes, ha nem is lustaság. De ha megteheted, miért ne tenned, én is így csináltam anno, sőt..

Lustaság akkor lenne ha lenne más dolgod de akkor is így állnál hozza, vagy 12 órákat aludnal.

2017. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megmondani így ismeretlenül... A leírás alapján nem tűnsz lustának, az, hogymikor alszol, irreleváns e szempontból s ha neked ennyi alvás kell, akkor ennyi kell.


Egyszer egy regényben volt, hogy léha, lusta embernek tartotta az egyik (6-kor kelő) ember a másikat, mert az éjszakázott és délben kelt, pedig rendesen dolgozott és ugyanannyit aludt, mint a másik... Van egy ilyen hozzáállás a világban, elég erősen.


A lustaság amúgy nekem kicsit más. Én alapból lusta ember vagyok (ez egyébként fontos programozói erény, csak túlzásba ne essünk), ez személyiségvonásom. Ha 40 km-t gyaloglok vagy 12 óra munka után még otthon főzök, akkor is lusta vagyok, csak épp aznap aktívabb. Amúgy meg a gyaloglás az laza dolog, illik egy lustához, aki sétálgatni azért szeret, főleg hegyen. De szeretek lazítani, energiám sincs oly rengeteg... Ez utóbbi mondjuk nem kifejezetten lustaság, de bizonyára össze lehet téveszteni vele.


Semmi gondot nem látok azzal, ha nem vagy szorgos folyton. Ez normális, főleg, ha simán megteheti az ember...

2017. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!