Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnapelőtt húztak fogat, a...

Tegnapelőtt húztak fogat, a helyénél be van dagadva az arcom, ez normális?

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan melyik fog?

Mennyire duzzadt?

Gyulladásban volt előtte?


Bizonyos mértékű duzzanat normális ilyenkor, fôleg ha esetleg gyulladt volt, vagy nehezebb húzás volt. Hideg vizes borogatást tehetsz rá, de pár percnél ne legyen rajta tovább egyszerre.

Egy fog húzása elég nagy trauma a szervezetnek, főleg, ha felső fog, az arcüreg közelsége miatt.

Két felső őrlő fog húzáson vagyok túl egyik esetben gyulladt is volt. Mindkét esetben volt egy kis arcduzzanat. Egy hét kellett mire az érzékenység is megszűnt az arcomban.


Ha nagyobb a duzzanat, vagy tovább növekszik, akkor érdemes dokit is felkeresni.

2017. aug. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

35-36os fogak

ha odanyúlok az arcomhoz ki tudom tapintani, de nem látszik annyira

szerintem előtte be volt gyulladva

És elég sokat kellett csavargatni meg löködni mire ki tudta húzni

2017. aug. 11. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nagy a valószínűsége, hogy a komplikált húzás az oka.

Ha hétfőig nem javul, sőt romlik, akkor mindenképpen doki. Addig pedig pihi, kíméld magad amennyire tudod.

2017. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2017. aug. 12. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!