Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok, gerincferdülés...

14 éves vagyok, gerincferdülésem van, nem tudom mennyire "súlyos" 12 éves koromban voltam orvosnál emiatt, akkor még semmi extrát nem mondtak csak hogy mozogjak többet. Gyógy torna sokat segít?

Figyelt kérdés
most újra fáj a hátam, nem tudom mi történt vele, félek elmenni orvoshoz,rettegek az ilyen dolgoktól. Na meg mi van ha nagyobb a baj mint amire számítottam.. Próbálok gyógytornákat csinálni. Mit tegyek? :( Ha lefekszem a hátamra egyenesen úgy megjobban fáj, hogy fekudjek hogy jó legyen? Köszönöm a válaszokat előre is

2017. aug. 21. 03:14
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

"...félek elmenni orvoshoz,rettegek az ilyen dolgoktól."

Egy kolléganőm ugyanígy problémázott, ha nemiszerv problémái voltak. Tippelhetsz, mi lett a vége.

2017. aug. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyógytornász magánpraxisban esetleg képzett gerincjóga oktató. Sok gerincnyújtás kell.
2017. aug. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz félsz menni, de az esetleg itt válaszoló laikusok ellenőrizhetetlen tanácsát megfogadni nem félsz?

.

"mi van ha nagyobb a baj mint amire számítottam.."

Ha nem mész dokihoz, ez mindig csak nagyobb lesz.

.

"Próbálok gyógytornákat csinálni"

Kitalálsz gyógytorna-gyakorlatokat?

(Mellesleg: gyógytornát nem 'csinál' az ember...)

Bajod csak fokozódni fog, ha nem szakembertől (doki) kérsz tanácsot. Bajod növekedése ez esetben a te számládra írható, a te döntésed, tehát panaszra nincs jogod!

2017. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen volt gerincferdülésem. Elküldtek szakorvoshoz, aki tornát (külön spéci tornát) írt elő.

4 év után a kortrol azt mutatta: RENDBEJÖTTEM!


IRÁNY A DOKI!

2017. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Növésben vagy, egy csomó ilyen idősnek ugyanez a problémája, semmi ciki nincs benne, hogy orvoshoz fordulj, hogy gyógytesire járj. Nagyon-nagyon sokat segít a gyógytorna (egy szó), de csak akkor, ha minél előbb elkezded (és nem csak magadtól csinálsz valamit, amiről senki se tudja, hogy árt vagy használ, hanem olyan gyakorlatokat végzel, amiket konkrétan neked kitalál a doki).


"Ha lefekszem a hátamra egyenesen úgy megjobban fáj, hogy fekudjek hogy jó legyen?"


Miért kéne a hátadra feküdni még hozzá egyenesen? Ja, ez a "gyógytornád" része? Mondom, hogy nem értesz hozzá!

Alváskor ne a hátadon feküdj, ha úgy fáj, hanem az oldaladon, vagy hason, vagy bárhogy, csak ne fájjon. De ma hétfő, már ma elmehetsz orvoshoz, és akkor ő megmondja a tutit.

2017. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Mindenképp menj dokihoz, ő majd megmondja mi a teendő. Semmiképp se hanyagold el, mert csak nagyobb bajt okozol magadnak. Én 2 éve estem át egy műtéten gerincferdülés miatt, úgyhogy tényleg nem játék! Esetleg ha van még kérdésed írj privit nyugodtan :) 16/L
2017. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

sose értettem miért hajtogatják annyira a gyógytornát azok, akiken nem segített.

youtube felhúzás, döntött törzsű evezés, ez rendbe rak elég gyorsan, a többi torna kamu, azoknak való, akik nem akarnak elfáradni.

2017. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért meredek youtube videókat ajánlgatni amikor személyre szabott mozgásterápiára van szükség. Keress schroth vagy dorn terapeutát.
2017. aug. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
meredek a levegővételtől várni a csodát, ugyanis a schroth azt mondja
2017. aug. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!