Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmehetek spontán gyógytornász...

Elmehetek spontán gyógytornászhoz? 21/L

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kétszer voltam az ortopédián. Először talán 3 éve, azért mert nagyon fájt a hátam. Azt mondta, hogy gerincferdülésem van, és hogy próbáljam tehermentesíteni. Ennyi volt amit mondott. Aztán rá egy évre újra elmentem (egyetem előtti nyáron), úgyan úgy hátfájással, de addigra lúdtalpam is kialakult, illetve púpos a hátam. Azt mellékesen megjegyeztem, hogy nagyon fáj a hátam, egyébként pedig a tartásom sem megfelelő, de hiába húzom ki magam pár perc után ismét nagyon fáj a hátam. A lényeg, hogy írt fel lúdtalpbetétet, ami segített a lábamon, csak a hátamon nem éppen. Rajta kívül nincs más orvos. Néztem tornákat is a neten. csináltam is őket hosszabb ideig de nem javult semmit a hátam. Most ott tartok hogy a nyakamat sem bírom saját magam tartani vagy csak kis ideig, kell a kezem támasztani, a hátam kegyetlenül fáj, ahol ferde a gerincem. Gondoltam, esetleg valami merevítőre ami segítene a testtartáson, de én ehhez nem igazán értek.

2017. aug. 23. 13:23
 1/5 anonim válasza:
8sportoltal valamit eddig?sokat ulsz gornedve?hogy alakulhatott ki igy ez mind? :)
2017. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem sportoltam semmit sem, és mivel sokat kell tanulnom ezért sokat szoktam ülni
2017. aug. 24. 06:14
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Igen. Gyógytornászhoz bárki elmehet. Legfeljebb ha a gyógytornász a tüneteid alapján nem tudja egyértelműen eldönteni, hogy mi bajod, akkor kérni fog orvosi véleményt. A különbség az, hogy ha az orvos küld gyógytornászhoz, az ingyen van, ha meg magadnak keresel, az fizetős lesz. Megkérheted az orvost, hogy adjon beutalót.


A másik, hogy nagyon helyesen látod, hogy a gyógytorna hasznos, de a szakszerű gyógymasszázs (nem olyan masszőrre gondolok, aki gyorstalpaló tanfolyamot végzett, hanem gyógymasszőrre) nagyon sokat segíthet a fájdalom csillapításában és még a tartás javításában is. Például a lúdtalp okozta problémákon is. A lúdtalp egyébként simán okozhat hátfájást vagy akár fejfájást is, és nem biztos, hogy a probléma a betéttől azonnal elmúlik, de lehet a fájdalomnak sok más oka is. A legjobb a kombinált megoldás, masszázs, gyógytorna, és szükség esetén akár gyógyszer vagy orvosi segédeszköz is.


Jobbulást! (Egy gyógymasszőr)

2017. aug. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még valami: sajnos ortopéd orvos és ortopéd orvos között nagyon nagy különbségek lehetnek, hogy ki mennyire alapos, és mennyire megy utána. :-(

Én diákkoromban sokszor fel-alá járkálva tanultam, ami nem írásbeli volt, próbáld ki, hátha neked is bejön.

(Az előző)

2017. aug. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%
Csak ne sportolj, pláne ne akarj lufi izmokat :D
2017. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!