Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A napokban hallottam a bélperf...

Vanitas kérdése:

A napokban hallottam a bélperforáció kifejezést, és elkezdtem aggódni, okozhat ez hosszútávon ilyesmit? Vagy létezik, hogy valaki élete végéig hashajtót kell szedjen?

Figyelt kérdés
Rég óta székrekedésben szenvedek, lényegében amióta az eszemet tudom hashajtót szedek (Guttalax) már gyanítom több mint 10 éve, hogy minden nap normálisan eltudjak menni wcre.Ha valaki most esetleg elszörnyed,hogy ilyen hosszú ideje napi szinten ilyen anyagot szedek,annak szeretném leírni ennek előzményeit...Olyan óvodás koromban kezdődtek a problémák,lényegében nem tudok minden nap wcre menni,csak heti 1X sokszor több mint egy hete sem,ilyenkor persze fájt,vérzett és vagy egy óráig a wcn ültem.Nos lényegében vonaglottam a szenvedéstől.Rengetek kivizsgáláson vettem részt rengeteg gyógyszert próbáltam ,mert ez a probléma lényegében élhetetlenné tette a mindennapjaimat.VOltam rendes sztk-s rendelésen és magánklinikán egyaránt,még gyermekpszichológusnál is,de sehol sem találtak semmit.Rengeteget mozogtam sportoltam is,szóval ez sem lehetett baj,volt,hogy csak magvas joghurtot ettem akkor rostos levet ittam stb stb...szóval végül ez vált be és így tudtam élni tovább normálisan az életem.A kórházban csak azt állapították meg,hogy nagyfokú renyhe bélműködéssel rendelkezem.

#székrekedés #hashajtószedés #bélperforáció
2017. aug. 25. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A bélperforatio az az, amikor kireped/kilyukad a beled és a béltartalom a hasüregbe jut, ami egy életveszélyes állapot. Sok minden okozhatja, de a hashajtó hosszútávú szedése nem.

A hosszútávú gyógyszerszedés inkább a májadnak árt, ezért jobb lenne mégis más alternatívát találni. Igyál rengeteg folyadékot, és egyél sok zöldséget, rágd meg jobban az ételt, van rá gyógytea is azt hiszem, vagy esetleg használj glicerines kúpot, próbáld még keresni rá a megoldást mert nem szedhetsz hashajtót életed végéig! :/

2017. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen fajta teákat javasolsz?
2017. aug. 26. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
A szenna tea nagyon jó
2017. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!