Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet élő emberen...

Miért nem lehet élő emberen szívmasszázst végezni? Gyakorlástól miért állna meg a dobogó szíve? Rajtam már próbálták és nem lett semmi bajom.

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mert rendellenes szívritmust hozhatsz vele létre
2017. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék bővebben.
2017. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem vagyok orvos, de azért ugy képzelem hogy ha a szív nem dobog akkor egy szakszerű szívmasszázs azért elég nagy erőt igényel hogy a bordák mögött a szív üregeit elérő nyomás elegendő legyen hogy a bent maradt vért tovább pumpálja az aortákba. Amennyire hallottam ebbe akár egy két borda törése is vele járhat de kit érdekel ha ezzel megmentik az ember életét.

Na ha egy ekkora ritmikus nyomás egy ritmikusan normálisan dobogó szívet ér, tuti nem annak ritmusában fog ellen dolgozni, vagyis ő pumpálná a vért tovább de nem tudja mert pont visszapréselődik. Szóval egy szakszerű irányú és erejű ritmikus ellenmunkával tuti megállítható. Nem jó móka. Imitálni más. de miért próbálták rajtad? :D

2017. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!