Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "Kutyaszőr" allergia? Szerinte...

"Kutyaszőr" allergia? Szerintetek? Ezt nagyon nem értem! (lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy allergiás vagyok a "kutyaszőrre"... Csináltattam tesztet 3 kereszt lett az eredménye és észre is vettem, ha kutyázok tüsszögök, fújom az orrom és a szemem is dörzsölöm (de nem mindig)! Az érdekes ebben az, hogy 9 évig volt egy dalmatánk és semmi bajom nem volt "tőle"... Ezt nem értem, mert sokan azt mondják, ha valamivel találkozik a szervezet egy idő után immunis lesz rá! Akkor most lehet kutyusom vagy nem?
2010. máj. 25. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom uszkárt a kutyaszőr allergiások is tarthatnak, meg a yorkinak is olyan a szőre, hogy nagyban hasonlít az emberi hajra, így nem ingerli annyira az allergiásokat.

Barátnőm macskára allergiás, mégis sziámi macskákat tenyésztenek, ugyanis ha szedi a gyógyszerét nincs velük semmi gondja.

2010. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én allergiás vagyok a kutyára, macskára is.

Mégis van kutyánk és macskánk is régóta és nem szedek semmilyen gyógyszert.

Nekem semmi bajom nincs tőlük, csak a pollenektől vagyok nagyon beteg néha.

Csak elmondanám, hogy nekem a kutya,macskaszőrre és a pollenekre ugyanannyit jelzett, tehát elvileg a szőrtől is istentelenül rosszul kellene lennem.


Lehet, hogy csak bizonyos fajtájú kutyák szőrére vagy allergiás.


Szerintem lehet kutyusod, bár nem tudom a lakásban akarod-e tartani.

Ha más nem szedhetsz allergia gyógyszert.

Én szedtem pár évig, azért hagytam abba mert feleslegesnek éreztem. Csak néha vagyok beteg pár napig a pollenek miatt azt meg kibírom, feleslegesnek éreztem az év minden napján szedni.

2010. máj. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is megállapították, hogy allergiás vagyok a kutyaszőrre, macskaszőrre. (Szintén 3 kereszt)

De soha semmi bajom nem volt az állatoktól, és mindig is volt kutyánk, macskánk.

2010. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Én szedek gyógyszert a pollenek miatt, de az nem jó a kutyaszőrre! Van valami olyan gyógyszer ami külön jó az állatszőrre-kutyaszőrre? Tudtok ilyet?
2010. máj. 26. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nincs külön hanem alapból az összes ugyanazt a folyamatot gátolja az agyban tehát semmire sem reagálsz túlérzékenyen, se pollenre, se szőrre se semmire.


De ha nem megfelelő a gyógyszer akkor válts, kérj másikat az orvostól mondd, hogy ez nem elég jó.

Én is többet próbáltam régen.

2010. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!