Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszőr allergia? Milyen...

Kutyaszőr allergia? Milyen gyógyszer van rá? Hol kapható? Mennyiért?

Figyelt kérdés
Hol lehet kapni és mennyiért olyan készítményt ami hatásos lenne?Ugyanis szobakutyusunk van és a nővére köhög gyakrabban miatta.
2010. okt. 13. 02:54
 1/8 anonim ***** válasza:
az allergia a szervezet "öngyilkos" reakciója, teljesen önmaga ellen fordul...az allergiák általában úgy szoktak elmúlni hogy a szervezet "elfelejti" amire allergiás volt, pl. ha évekig nem kerül szembe az allergiát okozó dologgal, elfelejteti.
2010. okt. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Szabaduljatok meg a kutyától. A nővéred egészsége fontosabb.
2010. okt. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első körben allergológus, allergia teszt, aztán el lehet dönteni, hogy szeretne-e antihisztamint szedni, annak minden mellékhatásával.
2010. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy megoldás létezik: a kutya elajándékozása.

Az allergiából könnyen lesz asztma, amire a nővérednek semmi szüksége nincs.

Az egyik ismerősöm is így járt. Mire belátta, hogy az állatkának menni kell, már késő volt: állat ment, asztma (fulladás, stb.) maradt.

2010. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az se biztos, h a kutyaszőrre allergiás...

Allergológus, allergiateszt - kb. 5000ért csinálják , ami nem TB-s hely, de azonnal megvan és nem kell hónapokat várni.

2010. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

"Egy megoldás létezik: a kutya elajándékozása."


Ezt olyan ember mondhatja csak, akinek a kutya nem családtag, csak egy tartozéka a háztartásnak.

Nekem egy ismerősöm allergiás a kutyaszőrre, mégis van 3 kutyája.

2010. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én allergiás voltam a család kutyájára, úgy, hogy ha a közelembe jött tüsszögtem és ha megsimogattam tiszta kiütés lettem, de nem foglalkoztam vele. Teltek a hónapok, szépen hozzászokott a szervezetem a kutya folyamatos jelenlétéhez, és pár hónap után már egyáltalán nem tüsszögtem tőle. A kiütéseim is nagyjából elmúltak, ha megsimogatom a kutyát, nem vagyok kiütéses, de ha puszilgatom, néha a szám környékén előfordulnak kiütések, de ez engem nem zavar és szerintem ez is el fog múlni idővel. :) Jah, és allergiagyógyszert egyáltalán nem szedek soha, szóval szerintem a szervezetem "elfogadta" a kutyát, így lettem túl nagyjából az allergián. De persze nem biztos, hogy ez mindenkinél beválik sajnos. De egy próbát megér szerintem, hogy minél több időt töltsünk a kutyussal.
2010. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kutya biztos hogy marad mert családtag ő is ! De köszönöm!
2010. okt. 13. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!