Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apró vörös pöttyök vannak a...

Apró vörös pöttyök vannak a felkaromon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Olyasmik, mint a szeplők, de inkább vöröses színűek. Már megvannak egy ideje és kezd nagyon zavarni. Mit lehet ellene tenni?
2010. máj. 27. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Időnként viszketnek is? Lehet, hogy allergia.

Nekem is vannak időnként, régen tele volt velük a karom, időnként megjelentek a combomon is. Voltam bőrgyógyásznál, aki vetett rájuk egy fél pillantást, s azt mondta, hogy krónikus bőrszárazság, kenjem magam naponta sokszor. Kentem, de nem múltak el.

Aztán az állandó hasmenés miatt lemondtam a mű, bolti kajákról, s ezek a kiütésfélék szinte teljesen elmúltak, olyankor jönnek elő, amikor valami mű cuminak nem tudok ellenállni.

Szóval elmehetnél egy ételallergia-tesztre.

2010. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mondjuk valamilyen allergia, de ennyiből amit leírtál nem nagyon tudok mit mondani.


Hirtelen jelent meg? kiállnak a bőrből(el tudod kaparni)? viszket? éget? gennyedzik?esetleg terjed vmerre?


lehet még vmilyen pörsenés,pattanás, akne meg még vagy 600 más dolog


ezek főként vmilyen vírusfertőzés eredménye,vagy a pubertással járó folyamat eredméyne, illetve allergia.


ha viszket lehet rá hűsítő, gyulladáscsökkenntő krémeket kenni


de lehet allergia is, mondjuk csaláncsípéstől, vagy vmilyen más anyagtól (bár felkaron csaláncsípés eléggé valószínűtlen)

2010. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem fáj, nem viszket, nem áll ki. Egyszerűen csak vannak. Gyerekkorom óta vannak, de néha előjön, aztán eltűnik.


Mondjuk majdnem tejfehér és száraz a bőröm és ezért minden meglátszik rajta.

2010. máj. 27. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!