Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye nem parkinson kór?

Ugye nem parkinson kór?

Figyelt kérdés

Eléggé hipochonder vagyok,de olyan valóságosnak tűnnek a tüneteim. Fájdogál a jobb karom, gyengének és merevnek érzem, ha csinálok vele valamit, bizonyos pozíciókban remeg (de lehet olyankor csak rosszul tartom a kezem), vagy ha ideges vagyok akkor is olyan hamar elfárad és remeg, ez általában mindig köthető a lelkiállapotomhoz. Stresszes időszakban vagy a hidegben nyugalmi helyzetben sokszor csak úgy elkezd remegni a szám széle. A járásom néha csoszogó. Nem csoszogok folyamatosan csak van olyan, hogy megyek és emelem a lábam és a földhöz ér ahogy lépek. Most ezek a tünetek vannak. Nyáron fokozott nyáltermelésem volt meg füstszagot éreztem az orromban, olvastam, hogy ez lehet idegrendszeri gond is. Most, hogy a fent leírt tünetekre koncentrálok ezek elmúltak. Tudom magamról milyen hipochonder tudok lenni, de olyan valóságosnak tűnnek a tünetek és annyira félek. Lehet pszichoszomatikus a karfajdalom,kargyengeség meg ilyesmi? A szám izmai akkor is remegnek, ha pl mosolyogva kinyitom. Tehát, ha valami olyat csinálok, amitől merevek az izmok. Ez normális?

18/L


2017. szept. 23. 00:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt tudni kell, hogy minél jobban belelovalom magam annál több tünet jelentkezik. Most pl úgy ülök, hogy a térdemre tettem az állam és mintha megremegett volna a fejem. Meg most így visszagondolva nyáron is remegett picit néha a kezemben a villa mikor ettem, de akkor fagyizóban dolgoztam 10 órában és attól nagyon elfáradt a kezem. De ott is akkor remegett inkább amikor figyeltem rá. Orvoshoz azért nem megyek, mert már hülyének néz. Az elmúlt fél évben nagyon sokszor voltam volt, hogy agydaganattól féltem, volt, hogy nyelvráktól, mert az ízlelőbimbókra azt hittem daganat, volt,hogy az anyajegyeimmel rohangáltam, mert úgy láttam megváltoztak. Sőt az orromban is találtam egy csomót arra is azt hittem, hogy rák. Szóval a doki már bolondnak néz. Az is vagyok, de nehéz nem foglalkozni tünetekkel mikor olyan valóságosnak tűnnek.
2017. szept. 23. 00:11
 2/2 horex ***** válasza:

Pszichoszomatikus tüneteknek ezer féle fajtája lehet, bőven belefér ez is

Helyedben nem törődnék azzal hogy minek néz az orvos. Mondd el neki mit gondolsz és igen hipohonder vagy, de ezen segíteni kell.

Nem gondolnám hogy egy beutalót megtagadna tőled

Javaslom ezt a klinikát

[link]

Kizárják, vagy megerősitik hogy parkinson vagy más idegi eredetű a tüneted

A neten rengeteg magánrendelőt is találni ebben a témban, de gondolom borsos áraik vannak

2017. szept. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!