Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy állíthatom vissza a...

Hogy állíthatom vissza a bioritmusomat, ha lusta vagyok?

Figyelt kérdés

Hajnal 2 körül szoktam feküdni és úgy 11-kor ébredek fel.


Úgy lenne jó, hogy este 11-kor fekszek és 7kor kelek, de nincs akaraterőm reggel felkelni. Este pedig nem tudok elaludni. Amikor reggel 9-re beállítom az ébresztőt egyszerűen mindig kikapcsolom és visszafekszek aludni, mert olyan érzés, mintha belehalnék a fájdalomba. Otthonról dolgozok, napi pár órában és ezért én nem vagyok időhöz kötve. De ez a 'nehézség' ebben, mert könnyen elengedem magam. Állítólag egészségtelen az éjszakázás. Valaki tudna adni valami javaslatot? Kösziiiiii



2017. szept. 25. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap fél órával korábban feküdj le, míg az esti 23 órás időponthoz nem érsz...

Nem olyan sok idő....

2017. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak te döntöd el, hogy mihez vagy lusta és mihez nem...


Egyébként a megoldás nagyon egyszerű, csak akaraterőre van szükséged hozzá: azt írod, hogy hajnal 2 körül mész aludni, csináld azt, hogy 20-30 percel előbb mész aludni, mint előző nap és így csökkented az időt, amíg el nem éred, hogy 10-11 között mész aludni. Az segít, ha függetlenül attól, hogy mikor mész aludni már este 6 után nem iszok sem kávét sem energiaitalt, meg hasonló koffeintartalmú dolgokat. Meg az is segít, ha délután mozogsz egy kicsit, elmész edzeni, vagy biciklizni, vagy csak sétálni egyet a környéken, a lényeg az, hogy a fizikai energiáidat lekösd. Ha fizikailag elfáradsz, akkor könyebben el fogsz tudni aludni.

A felkelésre pedig azt javaslom, hogy mindig tűzz ki valami programot a következő napra délelőttre. Menj el úszni, ha teheted, vagy ekkorra tervezd az otthoni feladatokat, háztartás ellátását, vásárlást, akármit, csak a lényeg, hogy fel kelljen kelned.

Ha van elég akaraterőd, akkor meg fogod tudni oldani, de ha elkönyveled magadat lustának és el is hiteted magaddal, hogy úgysem fog menni, mert lusta vagy, akkor tényleg nem fog sikerűlni. Az egész csak rajtad múlik.

2017. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Körbe kell menned, minden nap egy kicsit később fekszel és kelsz, amíg el nem jutsz a megfelelő időzónába. Vagy alkalmazkodsz a jelenlegi helyzethez.
2017. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!