Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik károsabb az egészségre?...

Melyik károsabb az egészségre? Ha valaki alkoholista, vagy ha valaki rendszeresen fogyaszt marihuánát?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés.

2017. szept. 25. 20:58
1 2
 11/18 anonim válasza:
68%
A marihuána fogyasztásába nem halt bele még senki. Most gondoljatok bele: Alkohol: Sok ember hal meg tőle nap mint nap,a marihuánába még egyetlen egy ember sem halt meg. A marihuánára én személy szerint nem drogként,hanem orvosságként tekintek,mert sokat segített egy elét régóta fennálló betegségemen és konkrétan majdnem hogy tünetmentessé tett. A tüdőt sem károsítja,ha valaki tisztán szívja,ezt kutatásokból is megállapították. A válaszom a kérdésre: az alkohol milliószor károsabb: családokat tesz tönkre,függőséget okoz,milliók haltak már bele. Marihuána: NEM okoz függőséget,NEM tesz tönkre családokat és GYÓGYÍT! Bizonyítottan öli a rákos sejteket. Mellesleg hozzátenném,hogy vannak,akik azért hurrogják le a füvet mert össze keverik a herbállal,ami rohadtul nem ugyan az. Tessék tájékozódni és nem mindent csak úgy megitélni,hogy mit mondott a szomszéd asszony
2017. okt. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Bubuka508 ***** válasza:
35%
Csak éppen az idegsejteket is öli, mivel idegméreg, mint minden kábitószer. Olyan jó dilkónak lenni, nem venni tudomást a valóaágról, tessék mondani?
2017. okt. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Ja,Amcsiban is biztos azért van minuszban a gyogyszeripar mert hogy az emberek idegsejtheit oli :D
2017. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Bubuka508 ***** válasza:
7%
Mindkettö idegméreg, de a kábitószerek hatása rövidebb idö alatt érvényesül, gyorsabban rombolnak. Pont a marihuánának van az egyik legveszélyesebb és legkiszámithatatlanabb hatóanyaga, a hasis. Ez agressziót is okozhat, nem egy gyilkos ennek hatása alatt öl. Lássátok már be, nagyokosok! Nem beszélve a fizikai leépülésröl, ami szintén gyorsabb, mint az alkoholnál. Akkor már inkább a Marihónalja...
2017. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
de okos itt egykét ember :D amúgy pszichikai függőséget tud okozni az azokra hajlamosaknál.
2017. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sokan szerintem a kérdést sem értik.

Tehát egy alkoholista és egy kenderista.

Napi egy liter tömény, napi ~2g kender.

Mind a kettő drog és mind a kettő függőséget okoz. A szesz viszont jobban rombol és nagyobb a leszarok mindent feeling és sokszor izmosabbnak is érzed magad.

A kender inkább a halogatás. Csinálod a dolgod meg nem is.

Ha függő vagy ébredéskor töltöd a poharad vagy a bongod.Mindegy melyiket emlitem, mindkettőért kattog az ember. Nem sok különbség van. Csak talán ha szivsz kicsit képben vagy, nem úgy mint mikor iszol azt azt sem tudod hol vagy.

Ugyan úgy làtszik hogy kenderista vagy alkoholista vagy, csak máshogy nézel ki.

Legszarabb ha kevered. Akkor már nincs olyan, hogy vagy ez vagy az, ha nincs az egyik nem jó semmi.Én anno mikor szabad voltam 2 napra vásároltam mindig, ami igy nézett ki:4doboz reggeli sörként, egy kóla, 2L rum, 5g kender. 5g = ~5,3g

Egy év alatt közel 20 kilot fogytam.

Mikor besokkoltam a látványomtól, leraktam mindent. Vágytam rájuk, bagyon, hisz minden szürke volt. A kendert hamar elfelejtettem de a szesz több hónapig csalogatott, pedig mind a kettőt legális és könnyű beszerezni.

De ez nem csak erre a két szerre vonatkozik ám!

Aki a szeszt kevésbé tartja károsnak vagy nem gondolja drognak az elég butus.

De igaz a xanax és társai is gyógyszerek a laikus számára.

Sokan az altstót, nyugtatót, fájdalomcsillapítót sem drogként kezelik, ami nagyon szomorú. Nekem sajos ezekkel is volt tapasztalatom, de ez egy másik történet.

Remélem lejött a lényeg.

2017. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Természetesen az alkohol a marihuánától még senki sem halt meg az emberi történelem alatt míg az alkoholtol naponta több tízezren halnak meg,a marihuána nincs káros hatással a szervezetre,viszont az alkohol szív és érrendszeri betegségeket, májkárosodást, akár veseproblémákat is okozhat
2018. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő drog, alkohol sok szempontból károsabb, de pl. ha valakinek van egy lappangó skizofréniája, ami lehet soha nem jött volna elő a fű hamarabb kihozhatja mint az alkohol.
2018. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!