Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez alvajárás? Férjem az...

Ez alvajárás? Férjem az elalvástól számított 20-60 percen belül "felébred" és látni vél dolgokat, nézi percekig, próbálja megfogni.

Figyelt kérdés
Ritkán indul el a lakásban, általában az ágyban marad. Ha szólok hozzá csak a 3. -4. re reagál de olyankor már ébren van. Mostanában rendszeres lett eddig csak ritkán fordult elő.
2010. máj. 28. 09:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Főleg az érdekelne, hogy mit lehet ellene tenni?! Nem stresszel, nem iszik alkoholt, nem dohányzik, nem iszik kávét, viszonylag egészségesen étkezünk, szóval már mindent kizártam ami gond lehet.
2010. máj. 28. 09:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt, nyúltam az asztalon valami felé, de valahogy nem jutott eszembe, hogy mi az. Próbáltam mondani, de nem értették, hogy mit akarok, én viszont azt hittem teljesen ébren vagyok. Azt mondták, feküdjek vissza aludni, és majd reggel elmondom mit akartam. Vissza feküdtem, reggel meg kérdeztem, hogy miért nem adták ide azt a pohár vizet, amit kértem? Azt mondták: Miért, azt kérted?

Kicsit furcsa volt.

De amúgy valami olyasmi van szerintem, hogy túl hirtelen aludtál el, és még nem alszik az agy teljesen, és "félig ébren van".

Én ilyenről hallottam.

2010. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Ja, és hogy mit lehet ellene tenni? Hát szerintem fáradj el, illetve a férjed, mielőtt lefekszik aludni. Az talán segít.
2010. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt, nyúltam az asztalon valami felé, de valahogy nem jutott eszembe, hogy mi az. Próbáltam mondani, de nem értették, hogy mit akarok, én viszont azt hittem teljesen ébren vagyok. Azt mondták, feküdjek vissza aludni, és majd reggel elmondom mit akartam. Vissza feküdtem, reggel meg kérdeztem, hogy miért nem adták ide azt a pohár vizet, amit kértem? Azt mondták: Miért, azt kérted?

Kicsit furcsa volt.

De amúgy valami olyasmi van szerintem, hogy túl hirtelen aludtál el, és még nem alszik az agy teljesen, és "félig ébren van".

Én ilyenről hallottam.

2010. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én párommal komplett beszélgetéseket lehet folytatni, mikor alszik, néha még értelme is van :D felül, nyitva van a szeme, beszél, becsukja az ablakot, másnap meg nem emlékszik semmire :D
2010. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
50%
Apukámmal fordult egyszer elő ilyesmi. A nappaliban aludt a kanapén és egyszer csak azt vesszük észre, hogy négykézláb mászik föl a lépcsőn. Az emeleten két hálószoba van. Megkérdeztük, hogy mit csinál, erre ő azt felelte, hogy: "Lehozom a hűtőt." akkor esett le mindenkinek, hogy alszik, és gyorsan visszavezettük őt a kanapéra. Amikor fölébredt nem emlékezett semmire. Ez akkor volt, amikor a sok munka miatt nem tudott rendesen aludni, fáradt volt, nem volt kipihenve. Lehet a párod sincs kipihenve, és ezért fordul elő az alvajárás. Vegyen be altatót, és aludja ki magát.Remélem segítettem
2010. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!