Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Májbetegséget milyen vizsgálat...

Májbetegséget milyen vizsgálatokkal lehet diagnosztizálni? Szerintetek van okom félni?

Figyelt kérdés

Epeköves vagyok, ezért megemelkedett a bilirubin szintem, most fognak műteni 2 héten belül.

Viszont eszméletlenül fáradt vagyok, világos a székletem illetve mindig váltakozik a színe, van hogy kókadt, és az ujjbegyeim besárgultak kissé, meg alapból a bőröm kissé sárgásabb.


Hasi ultrahangon annyit írtak máj szerkezetileg épp, nem nagyobb. De az nem tudom mennyire megbízható.

Alkoholt sose iszok, és nem is eszek annyira zsírosan.


Szerintetek lehet epekő okoz mindent az végül is megemeli a bilirubin szintet. Székletet igaz nem tudom mennyire befolyásolhatja, és az állandó kimerültségre sincs még akkor válasz...

De azért remélem nincs semmi a májammal...


Milyen vizsgálatokra küldenétek szerintetek ha továbbra is fenn áll?


2017. okt. 12. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezeket a tüneteket böven okozhatja epekö, illetve az epehólyag gyulladása, ami sokszor velejár, föleg, ha besárgultál.


Mielött megmütenek, úgyis végigvizsgálnak egy csomó dolgot (gyomortükrözéssek az epehólyagot, hasnyálmirigyet, májat), szóval észrevennék, ha valami baj lenne.


A mütét után úgyis megszünnek ezek a tünetek, szóval fölösleges magad ezzel is idegesíteni.

2017. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!