Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok elaludni!?

Nem tudok elaludni!?

Figyelt kérdés
Már rosszul vagyok, ha az estére gondolok. Van, hogy 3 órát hánykolódom az ágyban. Stresszelek azon, hogy nem tudok elaludni és persze ezért nem tudok elaludni. Így vagyok ezzel már egy jó ideje. Van, hogy altatót is szedek be, de az sem segít. Mit tehetnék? 16/l
2017. okt. 15. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam az szokott segíteni, ha mozgok egy kicsit előtte, vagy akkor, ha forgólodni kezdenék, és nem jön álom a szememre.

Ilyenkor felkelek, néhány fekvőtámasz (ha nagyon fáradt vagyok, akkor letett térdekkel is jó), annyi, hogy ne izzadjak ki, de azért érezzem, hogy edzettem. Szinte kivétel nélkül rövid időn belül elalszom utána.

2017. okt. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam tinikoromban egy időszakban. Kora esti torna zenére és lefekvés előtt egy pohár langyos kakaó segített. Ha stressz okozza, a testmozgás tuti jót tesz. De szimplán éhség is lehet,ami megemeli az orexin szintet,ami nem engedi elaludni az embert (az őseinket állítólag ez késztette vadászatra/gyűjtögetésre).Erre a tejci jó.
2017. okt. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked zene segitett, ugy bealszok mint az állat.(automatikusan kikapcsol ugyis)


vagy este edzés aztán alvás

2017. okt. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma este akkor ki is próbálom a lefekvés előtti edzést és utána iszok egy pohár tejet:) A zenét próbáltam már, sajnos nem segít.
2017. okt. 16. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!