Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Colitis Ulcerózával edzés?

Colitis Ulcerózával edzés?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és colitis ulcerosa-s. 3 éve lett diagnosztizálva a betegség, és kb 1 éve folyamatosan jelen vannak a tüneteim, tehát nem stagnálok. Mikor szteroidokat kaptam felszedtem kb 3 kilót de az magától lement a gyógyszer elhagyása után, viszont az izomzatom jelentősen csökkent. Most ott tartok, hogy 100 méter futás után teljesen kifulladok, és alig bírok tovább futni és hiába akarom kb 600 métert tudok futni és ennyi. Vajon ez a betegség miatt van? Lehetőleg a csúfolódó és kritizáló válaszokat mellőzzük. (14 éves lány és 49 kg)

2017. okt. 19. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:
A szteroidoknak van egy olyan mellékhatása, hogy csökkentik az izomtömeget. Sajnos akkor olyan állapotban voltál, hogy nem lehetett megkerülni az alkalmazásukat. A mostani csökkent erőnlét, ha a colitised jelenleg panaszmentes, szerintem leginkább a szteroidok utóhatása az izomzaton. Nyugodtan sportolt, amíg jól érzed magad (értem ez alatt, hogy nincs lázad, hasi fájdalmad, vagy hasmenésed). Az izomzatot fellehet újra építeni, csak egy kis időbe kerül. Fel a fejjel!
2017. nov. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!