Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

14 évesen szedhetek halolaj kapszulát?

Olvastam hogy 16 éves kor alatt nem adható, lenne bármi bajom ha 2 évvel korábban kezdem el szedni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: halolaj, kapszula, egészség, Omega 3

2017. okt. 22. 12:01  Privát üzenet  

A válaszok
Néha ha szeded, mi bajod lenne? Gondolhatod, hogy ha halat ehetsz, akkor kapszulában is beveheted... :)

A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. okt. 22. 12:36 Privát üzenet
Ehet halat egy 14 év alatti? Akkor Omega 3, 6 kapszulát is.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. okt. 22. 12:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom:D

# 3/5Időpont 2017. okt. 23. 14:31 Privát üzenet

A legtöbb olcsó kapszulában, avas az olaj, és több oda nem valós szennyező anyag található bennük. Ezért a gyártók maximálják a napi mennyiséget, s nem javasolják pl. kisgyermekeknek. S felnőttek esetében néhány hónapos szünetet írnak elő. A kutatások során arra jutottak, a gyermekek mentális fejlődését elősegíti a megfelelő mennyiségű és tisztaságú napi omega3 bevitel.

A halakkal a probléma, igazán csak a tengeri halak tartalmaznak omega3-at. De ide nem szabad belevenni a tenyészett tengeri halakat (olyan, mint a falusi csirke és a nagyüzemi).

Én találtam olyat, mely már várandós kismamák is fogyaszthatnak, s ez igaz a csecsemőkre is. Amennyiben érdekel, írj privibe, megadom a családunk milyet fogyaszt. Jó tapasztalatunk van.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. dec. 7. 10:04 Privát üzenet
Omega3 EPA + DHA zsírsavak a tengeri halakban találhatóak, ebből keveset esznek az emberek. Míg omega6-ot napi szinten (felvágottak, húsok, feldolgozott élelmiszerek, stb) Az a baj, ha sok o6-ot eszünk és kevés o3-at, akkor felborul a szervezet zsírsav egyensúlya. Az bizony betegségekhez vezet. Célszerű, minőségi omega3 fogyasztásával fél éves kúrát tartani. Ennyi idő alatt a szervezet egyensúlya már javul...

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2017. dec. 7. 10:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
15 évesen szedhetek Tribulust?
Mit nem szedhetek ennyi idős lányként?
Arthro Guard Pack-ot a BioTechUSA-tól szedhetek serdülőkori lányként?
Üdv mindenkinek! Köszvényes vagyok és nem igazán ajánlott nekem a hal fogyasztás. Halolaj kapszulákat szedhetek-e? Az orvosom nem igazán ismeri ezeket a készítményeket.
Gravida mellé szedhetek DM-es halolaj kapszulát? 14 h km
Szedhetek 14 évesen halolaj-kapszulát?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!