Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyolc órán át egyfolytába...

Nyolc órán át egyfolytába gyaloglás, mennyire egészséges ez?

Figyelt kérdés

A munkámból kifolyólag..

Heti 6 napot dolgozom, 8 órát és egyfolytában talpon vagyok,azaz sétálok,nyilván ebédidőben nem... Felora pihenő,

Nemrég kezdtem 2 hete,nagyon fáj a talpam..sokszor a munka végére alig tudok talpon lenni..

Meg lehet ezt szokni,vagy ez maradandó?



2017. nov. 1. 03:16
 1/2 TR75 ***** válasza:
100%

Hozzá lehet szokni, de ha előtte nem ilyen munkád volt, vagy nem voltál ennyit talpon, akkor tényleg fájhat.

Szerintem az a legfontosabb, hogy a cipő, papucs, szandál, vagy mindegy, miben vagy, szóval a lábbeli legyen rendben. Ilyen munkánál nagyon megéri áldozni a lábbelire, a strandpapucs, a kínai 2000 forintos cipő és társaik nem jó alternatívái egy valóban kényelmes, a bokát tartó cipőnek (papucsnak, szandálnak és stb.). Ha valamilyen okból nem lehetséges, hogy valóban jó minőségű lábbelit végy, akkor nagyon hasznos lehet, ha veszel legalább egy jó talpbetétet. Nem vicc, azzal is sokat tudsz javítani a komfortérzeteden és a tartásodon.

Bizonyos mértékig megszokhatja a lábad a rossz lábbelit is, de előbb-utóbb lesznek problémáid a derekaddal, a gerinceddel, görcsölhet a vádlid és miegyéb. Mesélhetnék, én is napi 8-10 órát talpalok, nem túl jó minőségű cipőben (de nincs alternatíva, mert azt kötelező hordani, amit adnak, és mondanom sem kell, hogy nem a 30000-es munkavédelmi cipőt kapjuk). Én talpbetéttel korrigálok, nem lesz így sem 100%-os, de sokkal kényelmesebb és sokkal kevésbé fájnak a lábaim.

Szóval nyilván azért fájnak a lábaid, mert nem szoktál ehhez hozzá. Idővel (egy-két hónap alatt) hozzászokik a lábad, nem azt mondom, hogy nem fárad(sz) el, de nem fog ennyire fájni. De a jó lábbeli fél siker.

2017. nov. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megfogadom a tanácsod, köszönöm.

21 L

2017. nov. 1. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!