Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi kb.40 perc aerobic,...

Napi kb.40 perc aerobic, másnap kb.30 perc gyaloglás (7,5 km/h) váltakozva egész héten, egészséges étkezés mellett elegendő lehet a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Próbálok fogyni, de a térdem nem tudom terhelni, viszont ezektől a mozgásoktól nem fájdul meg annyira. Hasznos lehetek még így is?


20/L

170 cm/91 kg



2015. márc. 9. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyaloglás lehetne egy óra, de igen.
2015. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kipróbáltam egy csomó mindent, nekem személy szerint


- a hot iron edzéseim voltak a legjobbak,

- a catlabel egy fokkal gyengébb, de csak az edző miatt,

- a pilates jó volt erősítésre, de fogyáshoz nem azt csinálnám,

- a jóga szintén jó erősítésre, de nem tett jót az ízületeimnek (úgy, hogy nem voltam túlsúlyos),

- az aerobic szerintem semmire sem jó, a te súlyoddal meg pláne nem tesz jót az ízületeidnek a sok ugrálás és hirtelen mozdulat,

- a zumba nagyjából a gyaloglásodnak felel meg.


Én egy súlyzós csoportos edzést, pl hot iron (esetleg ha telik személyi edzőre, akkor azt) és mellette a gyaloglás fejlesztését javaslom. A gyaloglást szép lassan ki lehet tolni hosszabb távokra, meg át lehet alakítani kocogássá és futássá, ahogy csökken a súlyod, és már nem terheli annyira az ízületeidet. Ha erre nincs időd vagy kedved, akkor próbálj meg legalább részben hegynek fölfelé menni, az is fokozza a terhelést.

2015. ápr. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!