Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Össze-vissza dobog a szívem....

Össze-vissza dobog a szívem. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon fura dolgokat csinál a szívem. Leginkább úgy tudnám megfogalmazni, hogy ritmustalan. Dobban egy nagyot, utána mintha kihagyna egy ütemet, majd dobban gyorsan párat, aztán megint kettő nagyot, aztán megint gyorsakat. Ez kb. fél percig tart. Általában akkor jön elő, ha ideges vagyok vagy izgulok valami miatt. Tavaly decemberben voltam kardiológusnál, csinált ekg-t és ultrahangot is, azt mondta, minden teljesen rendben. Mitralis insuffitientiat állapított meg, de csak a jelzett szintjét, azt mondta, semmi teendő nincs vele, nagyon sok embernek van állítólag. Azt mondta, hogy bétablokkoló sem kell, csak akkor, ha zavaró tüneteket észlelek. Nyilván nem szedtem, mert semmi tünetet nem érzékeltem. Amit most tapasztalok, az vajon ennek a mitrális elégtelenségnek a tünete lehet, vagy valami teljesen más? Vagy menjek megint orvoshoz, annak ellenére, hogy decemberben azt mondták, hogy minden oké?


A válaszokat köszönöm!


20/L



2017. nov. 8. 23:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pánik zavar lesz, de mivel a szívedről van szó, azt mnondom, hogy okvetlenül keress fel újra egy kardiológust, nehogy elbagatellizáljuk. Persze a pánikzavart is kezelni kell, és ha csak az okozza a tüneteket, akkor egy TB alapon működő pszichológus csodákat tehet pár alkalommal is, de fél év alatt tuti! Nyugalom! Minden rendben lesz, próbálj másra gondolni, mert tapasztalataim szerint a saját magunk megfigyelése csak tovább ront az ilyen állapotokon! :)
2017. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!