Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség. Mitől ver össze-viss...

Segítség. Mitől ver össze-vissza a szívem?

Figyelt kérdés

Tegnap nem tudtam elaludni: kb. 01:40 kor feküdtem le, és majd csak valamikor 4 után aludtam el. Ma 9 kor már felkeltem (hülye öcsém felkeltett) De mikor el akartam aludni, akkor álomba zuhanás közben olyan lidérces érzésem lett. A mellkasomban éreztem, és nagyon furcsa volt. Kb olyan, mint amikor nagyon sokáig nem veszel levegőt, és utána pedig hirtelen elkezdesz lélegezni, vagy nem is tudom mihez tudnám hasonlítani, de egy szóval: borzasztó.


Álmosnak álmos voltam, és sok ilyen kísérlet történt (vagy 6), és egyszerűen mindig felriadtam. Nem is aludtam, még 1 percet sem (tudom,mert mindig néztem az időt)


Másik dolog, meg hogy olyan ürességet éreztem a testemben,fejemben, mint ha vákum lenne benne. Illetve a kezem mint ha zsibbadt volna, de nem volt kellemetlen, csak olyan érzéketlennek hitt furcsa érzés. (nem volt érzéketlen,ezt kipróbáltam)

Olyan 3 óra felé megmértem a vérnyomásom: 140/56, pulzus 70. Ekkor enyhe fájdalom is volt a bal halántékomnál.


Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy tegnap előtt éjjszaka nem aludtam (de ekkor még nem volt semmi baj, ezt tudatosasn csináltam), csak tegnap délután 3-4 óra hosszát. Tegnap késő délután -mikor felkeltem- megittam egy kávét. Nem tudom, hogy ennek lehet-e ilyesmi hatása, a kávé nem nagyon szokott rám hatni.


Kérlek segítsetek, mert úgy érzem, hogy dögrováson vagyok. Félek


Egy 21 éves fiu.


2010. júl. 12. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A rendszertelen, vagy rossz alvás különböző tüneteket okozhat. Ezek a tiedhez hasonlóak is lehetnek. Ez magában nem betegség. Túlságosan nem foglalkozz vele, mert így alakul ki a hipochondria.
2010. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nem vagyok hipohonder. Ez az egész hirtelen jött. Nem ért sem pszichés, sem fizikai trauma.


És mégvalami: írtam azt a kéz zsibbadásos dolgot. Az szem becsukásától független csak akkor jelentkezett, amikor feküdtem. Mikor felálltam,és járkáltam, akkor elmúlt.

2010. júl. 12. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Az rossz alvás,a rendszertelenség most jobban megviselte az idegrendszered,keringésedet.Nem lesz tőle komolyabb bajod,de persze kellemetlen.Ha ezentúl időben lefekszel és igyekszel éjjel kipihenni magad,tartod magad egy normális napirendhez,akkor újra jól fogod érezni magad.
2010. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Amúgy rendszeres az alvásom. Csak annyi, hogy minden nap későn fekszem, de későn is kelek.

És addig is, amíg nem rendeződik a dolgom, addig mit tehetek? Napközben most megpróbáljak aludni? Dohányozni lehet?

2010. júl. 12. 12:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Rájöttem: Mikor el akarnék aludni, akkor elfelejtek levegőt venni. Ezért riadok fel. Na ez mitől van?
2010. júl. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!