Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
31 eves no vagyok. Vannak barati csaladi osszejovetelek ahol megiszok egy ket pohar haz sajat fozesu palinkat es egy ket pohar bort. Eddig ezzel nem volt gond a rokonsag baratok ismerosok hasonlokeppen iszogatnak. Viszont egyreszt a mostani parom ezt furcsalja mivel o kb evente 2x iszik. Masreszt pedig sokszor van olyan h napkozben is este vacsi elott koccintunk a sajat fozesu palinkaval parommal es jol is esik neki. De lassan napi szinten este munka utan vacsi elott megiszok v iszunk egy v ketto pohar bort v egy palinkat. Attol dolgozunk elunk szepen nincs semmi gond. Vhogy a kornyezetunkben aki "idosebb" es gurizik dolgozik ezt csinalja. Igy alkoholista vagyok? N vagyok amugy sosem berugva sot picces sem vagyok. Ez gaz v belefer?
2017. nov. 10. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem alkoholizmus.
2017. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem alkoholizmus. De próbáld ki. Ne igyál egyáltalán semmit egy-két hétig. Ha nem okoz gondot, nem vagy alkoholista.
2017. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus egy szokás, amit rendszeresen csinálsz. Nemcsak az az alkoholista, aki naponta literszámra iszik, és már látni a jeleit, hanem az is, aki minden nap iszik kis mennyiséget. A függőség a rendszeres ismétlést jelenti, mennyiségtől függetlenül. Próbálj ki nem inni 2 hétig.
2017. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!